Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
Навчилися вирощувати нові зуби

Вчені ведуть активну підготовку дослідження препарату за участю людей.

Фото з відкритих джерел.

Навчилися вирощувати нові зуби

Дослідники виявили певний ген. Його відсутність збільшувала кількість зубів у мишей

В Японії навчилися вирощувати нові зуби. Вчені розробили спеціальний препарат. 

Якщо він себе зарекомендує добре – це може стати справжнім переворотом у стоматології, пише Газета по-українськи з посиланням на видання mainichi.

Люди зможуть відмовитися від протезів, імплантів та вирощувати власні нові зуби. Це будуть треті за рахунком після молочних і корінних.

Передусім ліки призначені для людей, у яких через вроджені фактори набір корінних зубів є неповним. Це явище називають анодонтією.

Дослідники виявили певний ген. Його відсутність збільшувала кількість зубів у мишей. А білок, що синтезується цим геном, під назвою USAG-1 обмежував ріст зубів. Дослідницька група на чолі Катсу Такахаші розробила антитіло, здатне блокувати функцію білка, що обмежувала ріст зубів.

Учені встигли провести експеримент на мишах із вродженою малою кількістю зубів. Їм давали ліки, внаслідок чого у них прорізувалися нові зуби.

Учені встигли провести експеримент на мишах із вродженою малою кількістю зубів. Їм давали ліки, внаслідок чого у них прорізувалися нові зуби.

Науковці взяли для дослідження препарату тхорів. У них виріс додатковий сьомий передній зуб. Він ріс між уже наявними зубами та мав ту ж форму, що й інші. Вчені підсумували, ліки сприяють утворенню зубів третього покоління.

Що означає революційне відкриття для стоматології

Вчені ведуть активну підготовку дослідження препарату за участі людей. Щойно підтвердять, що він не шкодить організму, його почнуть використовувати у лікуванні дітей віком від двох до шести років, у яких діагностують анодонтію.

Більшість ще з дитинства знає, що цукерки та газована вода шкідливі для здоров'я зубів. Та це далеко не повний перелік продуктів, які мають негативний вплив на них.

Кислі продукти та ті, що прилипають до зубів, є найгіршими для їхнього здоров'я, тому що вони зношують захисну зубну емаль.

Читайте також: Догляд за дитячими зубами в Луцьку: роль стоматолога

Telegram Channel