Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
В Україні обговорюють зарплату вчителів на рівні 40 тисяч

Це та професія, яка є особливою в суспільстві.

Фото: Профспілка працівників освіти.

В Україні обговорюють зарплату вчителів на рівні 40 тисяч

Зарплата вчителів після перемоги обговорюється на рівні 40 тис. грн, але з цим і складні наслідки, повідомив народний депутат, член комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Колебошин, якого цитує профільний ресурс Osvitoria, пише УНН.

Як повідомляється, нинішня застаріла система оплати праці передбачає маленьку базову ставку та купу надбавок. Згідно з даними МОН, до середньої зарплати молодого вчителя на 2023 рік входить посадовий оклад 5,7 тис. грн і надбавки за престижність праці та за вислугу років - 1,9 тис. грн (разом). Тобто загалом 7,6 тис. грн. Тоді як середня зарплата в країні - 13,4 тис. грн, тобто майже вдвічі вища.

До середньої зарплати молодого вчителя на 2023 рік входить посадовий оклад 5,7 тис. грн і надбавки за престижність праці та за вислугу років - 1,9 тис. грн (разом).

Зміна принципів нарахування заробітної плати вчителям - один з дев'яти ключових потоків діяльності МОН, про які розповів міністр освіти і науки Оксен Лісовий. Окрім цього, з його слів, у фокусі уваги дошкілля, початкова, базова школа, окремим блоком - старша школа та професійні ліцеї (разом, бо реформа одночасно змінить їх та дещо поєднає), вища освіта, позашкілля. А також євроінтеграція та цифровізація.

Цитата

«Велику комплексну реформу, яку анонсував пан міністр, вже у серпні 2023 представить Президент України, а почнеться вона у вересні, - розповів Сергій Колебошин. - Зарплата вчителів після перемоги обговорюється в розмірі 40 тис. грн. Цю суму я не вигадав, не взяв зі стелі. За нею - підрахунки. Але це не популістське легке рішення, адже за ним підуть і болючі, складні наслідки: сертифікація вчителів, скорочення мережі шкіл, «поріг» входу в професію (підвищення вимог до кандидатів на посаду вчителя), обмеження перебування директорів шкіл на посаді».

«У нас найнижча кількість годин на ставку серед країн Європи для вчителів - 18. Тож обговорюється перехід до 36 годин (це будуть не лише «горлові», а й підготовка до занять). А тому ніхто не зможе брати півтори ставки», - зазначив він.

Читайте також: «За два тижні до іспиту взагалі відклала телефон»: юна волинянка має 600 балів з НМТ

Telegram Channel