Курси НБУ $ 41.04 € 44.69
«Вже усміхається»: рідні розповіли про стан дівчинки з Волині, якій зробили трансплантацію серця

Шестирічна Соломійка з Ковеля, якій зробили пересадку серця, 12 липня 2023 рік.

Фото: скрін з відео Інституту серця МОЗ

«Вже усміхається»: рідні розповіли про стан дівчинки з Волині, якій зробили трансплантацію серця

Ковельчанка стала першою шестирічною дитиною в Україні, якій зробили пересадку серця

Шестирічну ковельчанку Соломійку, якій 10 липня зробили трансплантацію серця, нині готують до переведення з реанімації у палату, – розповіла Суспільному рідна сестра дівчинки Анастасія Книш.

З її слів, сестра почуває себе добре. Про це повідомляє Суспільне.

«Не така ще активна, як раніше, але вже усміхається. Лікарі готують її до переведення з реанімації до палати», – каже Анастасія Книш.

Мама 4-річного хлопчика прийшла послухати, як бʼється серце її дитини в грудях Соломії.

Перше, що попросила дівчинка у своєї мами після того, як опритомніла – банан та вода, – повідомили в Інституті серця МОЗ України. Ковельчанка стала першою шестирічною дитиною в Україні, якій зробили пересадку серця.

Трансплантацію виконав лікар-кардіохірург Борис Тодуров спільно з командою лікарів Інституту.

Хто став донором для Соломії

Донором серця для ковельчанки став чотирирічний хлопчик з Рівненщини, якому діагностували смерть мозку. Його батьки дали згоду на пересадку.

Також дві нирки донора пересадили 12-річному хлопчику з окупованої частини Херсонської області. Понад три роки він чекав на трансплантацію та жив в Охматдиті. Печінку пересадили 15-річному хлопчику з Кіровоградської області.

Що відомо про трансплантацію на Волині

Перше донорське серце в Україні пересадили в грудні 2019. Операцію здійснили на Волині. Лікарі Ковельського МТМО прооперували 56-річного Василя Міговку. Донором серця став чоловік з відкритою черепно-мозковою травмою, в якого бригадою спеціалістів констатована смерть мозку. 29 січня Василя Міговку виписали з лікарні.

У 2021 році у Львівській лікарні швидкої допомоги пересадили донорське серце 13-річному волинянину. Це – перша була трансплантація серця дитині в Україні.

Верховна рада під час засідання 21 вересня прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині (№ 5831) зі спрощення донорства й пересадки органів.

Читайте також: Мама 4-річного хлопчика з Рівного дала шанс на життя трьом дітям.

Реклама Google

Telegram Channel