Курси НБУ $ 36.54 € 39.71
Військовий на візку спробував проїхатися 40-м кварталом у Луцьку

То проблема, яку треба було вирішувати «позавчора».

Фото: texty.org.ua.

Військовий на візку спробував проїхатися 40-м кварталом у Луцьку

У Сергія Копищика ампутовані обидві ноги

Журналістка ТЕКСТІВ Валерія Павленко попросила пораненого військового Сергія Копищика проїхатися 40-м кварталом на кріслі колісному. У нього ампутовані обидві ноги, він саме опановує протези. 

Глибину проблеми, з якою стикається кожна людина, обмежена у вільному пересуванні, демонструє репортаж із Луцька. 40-й квартал став одним з чотирьох мікрорайонів у чотирьох різних містах України, де ТЕКСТИ досліджували доступність середовища для людей, що пересуваються на колісних кріслах.

Чи може людина, що пересувається на візку, вийти зі свого будинку, вільно дістатися до гастронома, купити хліба, зняти кошти в банкоматі, зайти в перукарню, купити корм для кота і зробити ще безліч дрібних щоденних справ, які так легко даються людям, що пересуваються на двох ногах?

Що показали результати дослідження в Луцьку в конкретному кварталі? Недоступні: 77% входів у заклади, 84% входів у будинки, 21% доріг.

 

 

 

Що показали результати дослідження в Луцьку? Недоступні: 77% входів у заклади, 84% входів у будинки, 21% доріг.

У 40-му кварталі не виявили жодного доступного банку, банкомата й салону краси. Входи в поліклініку й лікарню умовно доступні.
— У цьому мікрорайоні багато будинків зараз у процесі модернізації або їх нещодавно оновлено, але навіть до них не зроблено безбар’єрних входів, — ділиться враженнями Марія Бандура, яка досліджувала для ТЕКСТІВ доступність у Луцьку. — Пандуси споруджено ніби для галочки: надто високий кут нахилу, неякісне покриття або ж ширина лише 60 см; відсутні поручні. І дуже багато сходів без пандусів узагалі. Я виявила лише один двір, де всі з’їзди й під’їзди було адаптовано. А також одна аптека мала підйомник і тактильну плитку — її щойно відчинили.

Читайте також:Кіборг з Волині: «У мене є нога, чому мені не роззутися?!»

Telegram Channel