
Митрополичий Сад отримав таку назву, бо знаходиться на території Верхньої Лаври і примикає до будинку митрополита.
У Києво-Печерській лаврі для відвідувачів планують відкрити сад, якому 500 років
Митрополичий сад був закритий парканом з невідомих причин
Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook повідомив директор «Київзеленбуду» Олексій Король. Деякі кущі були посаджені близько 300 років тому.

«Ми заново для себе відкриваємо Києво-Печерську Лавру, повертаємо собі своє, так би мовити. Ви знали, що на території цього Національного заповідника є Митрополичий сад, якому уже близько 500 років? Останні десятиріччя він був закритий парканом… з невідомих причин», – написав Король.
За його словами, керівництво Національного заповідника планує провести роботи з благоустрою саду та відкрити його для відвідувачів. Фахівці «Київзеленбуду» допоможуть реставрувати дерева та інші зелені насадження.

Наразі тут ростуть яблуні, груші, волоські горіхи, вишні, а також є надзвичайно цінна колекція кизилу, якому близько 300 років.
«Щиро вдячний за таку пропозицію. Це унікальний об’єкт не лише в історичному плані. Митрополичий Сад отримав таку назву, бо знаходиться на території Верхньої Лаври і примикає до будинку митрополита. Із заходу та на півдні він оточений фортечною стіною… Свого часу тут працювали найкращі ченці-садівники, а фруктами звідси пригощалися перші особи. Кажуть, що раніше у Саду ходили ручні павичі та журавлі», – додав Король.



