Курси НБУ $ 36.36 € 39.82
На окупованому острові Джарилгач пожежі знищили всю заповідну зону

Джарилгач. Рашисти знищують життя у всіх його проявах.

Волинь-нова

На окупованому острові Джарилгач пожежі знищили всю заповідну зону

Майже тиждень триває пожежа на Джарилгачі на Херсонщині

Вогонь знищив всю заповідну зону природного парку на території понад 1500 гектарів.

Про це повідомила директорка НПП «Джарилгацький» Ірина Сабашенко в коментарі для «Суспільне», пише УП.

За її словами, вогнем знищено заповідну зону, де сконцентрована основна частина всіх степових екосистем острова та популяції всіх рідкісних тварин, які є на острові, а також концентрується найбільша кількість копитних.

Пряма мова. Сабашенко: «Наявні рослинні угруповання, які зараз знаходяться під загрозою зникнення, занесені до Зеленої книги України, належать до рідкісних та рослин що зникають. Це угруповання формацій меч-трави болотної, ковили дніпровської, ковили волосистої, гвоздики бессарабської, золотобородника цикадового та інші».

Деталі: Як повідомила «Суспільному» жителька одного з населених пунктів тимчасово окупованого лівобережжя Херсонщини, пожежу на острові було видно з узбережжя Джарилгацької затоки за 10 кілометрів від нього. Дим спостерігається вже декілька днів.

На відновлення степової, лугової, солончакових ділянок потрібно в середньому від 4-5 до 8-12 років, говоритьдиректорка нацпарку. Тамариксові зарослі потребують від 15-30 років.

Пряма мова Сабашенко: «Збитки підраховуємо, але вже на мільярди гривень. Пожежа ще триває, тому даних точних не маємо».

Цьому передувало: Російські військові засипали перешийок між островом Джарилгач та окупованою частиною Херсонщини піском для його використання у військових цілях. Це загрожує екосистемі острова та його акваторії. Там армія РФ облаштувала військовий полігон.

Telegram Channel