
Медпрепарат, який закупили для щеплення дівчат проти ВПЛ у Луцьку.
Луцька громада першою в області реалізовує програму вакцинації від вірусу папіломи людини (Відео)
26 вересня в Луцькій міській дитячій поліклініці щепили перших трьох дітей
У Луцьку стартувала безоплатна вакцинація дівчаток від вірусу папіломи людини (ВПЛ).
Про це повідомляє Суспільне.
Як розповіла директорка медзакладу Оксана Лєщинська, списки охочих провакцинувати своїх дітей формували заздалегідь, зараз в листках очікування понад три тисячі батьків.
Декілька тижнів тому до Луцька надійшла перша партія чотирьохвалентної вакцини проти вірусу папіломи людини. Планують закупити ще чотири партії медпрепарату.
Щеплення потрібно робити двічі. Для першого туру вакцинації місто закупило 238 доз вакцини. Зі слів Оксани Лєщинської, їх вистачить для щеплення 119 дівчат віком від дев'яти до 14 років.
«Поговорили з батьками, в кого були проблеми в мами, в бабусі, хто в сім’ї був хворий, а рак шийки матки, або важкі передракові стани. За два тижні ми будемо бачити тенденцію до активності батьків, і до відсотка вакцинованих дітей», — зазначила Оксана Лєщинська.
Лучанка Надія Копач привела на щеплення дванадцятирічну доньку Христину. Жінка говорить: записала дитину на щеплення, щойно дізналася про програму безплатної вакцинації.
«Я дивилася, читала, взнавала, коли можна щеплюватися. На початку війни ми шукали таку платну вакцину — не було. А за кордоном ми не знали, як це робити, бо ж час йде, дитина росте. Рада що ми вакцинувалися», — сказала Надія Копач.
Двох доньок привела на щеплення лучанка Оксана Серватович. Зі слів жінки, про вакцинацію проти ВПЛ доньок думала давно.
«Це дуже важлива вакцина, бо це дівчатка. Краще попередити, чим потім, не дай Бог, мати якісь проблеми. І тим більше зараз, якщо є така можливість, зробити дану вакцину, то треба користуватися», — додала матір двох доньок.
Щеплення від вірусу папіломи може запобігти понад 90 % випадків раку, розповіла ініціаторка програми вакцинації, керівниця благодійної організації «Фонду боротьби з раком» Марія Адамчук-Коротицька.
Окрім раку шийки матки, — каже ініціаторка, — вакцинація також захищає від таких видів раку, як рак носоглотки та вульви.
«Чому взяли тільки дівчаток — бо це доволі дорога вакцина, і ми поки що зосереджені тільки на дівчатках. Такий вік 9-14 років, поки вони не живуть статевим життям, адже вірус папіломи людини передається здебільшого через статевий зв'язок», — додала Марія Адамчук-Коротицька.
Наразі Луцька громада першою в області реалізовує програму вакцинації від вірусу папіломи людини. На неї з міського бюджету виділили п'ять мільйонів гривень. Програма розрахована на п'ять років.
Читайте також: У Володимирі вшанують Захисників України (Програма заходів).
