У 2016 році його визнали «деревом року в Англії».
Вандали зрубали 300-літнє «дерево Робіна Гуда»
Біля цього платана освідчувалися коханим, робили весільні фотосесії, розвіювали прах померлих родичів
На півночі Англії зрубали дерево Sycamore Gap або «дерево Робіна Гуда», яке було найвідомішим у Британії та росло близько 300 років.
Поліція назвала це «навмисним актом вандалізму» і вже затримала 16-річного підозрюваного, повідомляє «Українська правда. Життя» з посиланням на Reuters та BBC.
Великий платан сотні років ріс в ущелині між двома пагорбами вздовж римського Адріанового валу, був улюбленою пам'яткою багатьох туристів та одним із найбільш фотографованих дерев у країні.
Світову славу дерево отримало після появи у голлівудському фільмі 1991 року «Робін Гуд: Принц злодіїв». Однак вночі 28 вересня його навмисно зрубали.

«Це всесвітньо відома пам'ятка, і сьогоднішні події викликали значний шок, смуток і гнів у місцевій громаді та за її межами.
Після цього акту вандалізму було негайно розпочато розслідування, і сьогодні вдень ми заарештували одного підозрюваного», – сказав суперінтендант поліції Нортумбрії Кевін Ворінг.
Платан був справжньою «зіркою» Нортумберлендського національного парку, у 2016 році його визнали «деревом року в Англії».

У Національному фонді Британії заявили, що шоковані та засмучені інцидентом. Британці також висловлюють обурення у соцмережах.
Зокрема, місцевий депутат Гай Опперман назвав акт вандалізму «нападом на одне з найвідоміших дерев країни».
Жителі Англії любили «дерево Робіна Гуда» – біля нього освідчувалися коханим, робили весільні фотосесії, розвіювали прах померлих родичів.
Нині люди приносять квіти та пам’ятні речі до місця, де росло дерево.
Britain's famous Sycamore Gap tree 'deliberately felled' https://t.co/KqWUtJDWIj pic.twitter.com/CpBYDj92Og
— Reuters (@Reuters) September 28, 2023
До речі
Платан – дерево філософів і мандрівників. У Спарті платан вважали деревом Олени Прекрасної й заквітчували лотосом. Його також присвячували найпрекраснішим чоловікам – Аполлону, Діонісу, Гераклу.
Читайте також: «Лесин ясен не продасть: волинський майстер виготовляє з легендарного дерева дудки (Фото, відео)».
