Курси НБУ $ 38.48 € 41.54
Львівські хірурги прооперували немовля, яке народилося із пухлиною вагою кілограм

Юстина разом із батьками вже повернулася додому!

Фото: facebook.com.

Львівські хірурги прооперували немовля, яке народилося із пухлиною вагою кілограм

Гігантське утворення видалили хірурги Дитячої Лікарні Святого Миколая

Крихітка Юстина народилася місяць тому. Дівчинка з’явилася на світ із велетенською пухлиною, але і батьки, і лікарі були до цього готові. Адже ще на 16-му тижні вагітності спеціалісти діагностували в дитинки патологію - крижово-куприкову тератому - вроджену пухлину.

Про це повідомляє Перше медичне об'єднання Львова.

Батьки Юстини самі зі Стрия та народжувати вирішили у Львові - в пологовому відділенні Дитячої Лікарні Святого Миколая . Позаяк тут є всі необхідні спеціалісти для порятунку їхньої крихітки.

На 3-й день після народження Юстину забирають до операційної. Аби мінімізувати крововтрату, хірурги спершу визначили, які судини живлять пухлину кров’ю і лише потому взялися її видаляти. Лікарі успішно висікли утворення, що важило близько кілограма та становило 25% маси тіла немовляти. Пухлину видалили разом із куприком та частиною крижової кістки, що є світовим стандартом для таких оперативних втручань.

На місці, де локалізувалась велетенська тератома, утворився дефект м’яких тканин. Щоб його закрити, спеціалістам довелося одномоментно провести дитині ще й шкірну пластику. З сусідніх ділянок вони вирізали шкірні клапті і вживили їх у тому місці, де була пухлина. Подібні пластики немовлятам виконують не часто, бо з пухлинами таких великих розмірів діти народжуються досить рідко. Операція тривала близько 5 годин і минула вдало.

Важливо, що після такого обширного хірургічного втручання в крихітки повністю збереглася функція тазових органів. Минув без ускладнень і післяопераційний період. Юстина разом із батьками вже повернулася додому - в Стрий. І тепер до спеціалістів Дитячої Лікарні Святого Миколая крихітку привозитимуть лише на планові огляди.

Читайте також: Воїн з Волині отримав почесну відзнаку Головнокомандувача ЗСУ.

Telegram Channel