Курси НБУ $ 38.31 € 41.54
10 років тому українці показали, що «путінський» або «лукашенківський» сценарій ніколи не пройде

«Революція показала, що єдиною владою в Україні є український народ».

Фото Європейська солідарність.

10 років тому українці показали, що «путінський» або «лукашенківський» сценарій ніколи не пройде

Петро Порошенко на своїй сторінці у мережі Facebook нагадав про події десятирічної давнини, коли режим януковича застосував силу проти студентів у центрі української столиці

П’ятий Президент наголосив: «путінський» або «лукашенківський» сценарій в Україні ніколи не пройде.

«10 років тому, у найтемніші години ночі, режим януковича почав силовий розгін студентів на Майдані. Зовсім невелику кількість юних хлопців та дівчат, студентів-ідеалістів, які співали пісні й грілися біля вогнища, протестуючи проти згортання європейського шляху України, оточили й по-звірячому «зачистили» озброєні загони беркуту. У хід пускали сльозогінний газ та гумові кийки. Бидло у формі било всіх без розбору, хлопців та дівчат. Труїли, гамселили кийками, кидали об землю. Збивали з ніг дітей прямо під монументом Незалежності», – пише Порошенко.

«Навіть після того, як викинули всіх з Майдану — не зупинилися, гнали на Хрещатик. Тих, кому вдалося сховатися по під’їздах, по одному вишукували по дворах. Вирізняли по символіці майдану та прапорах України. Оскаженілі силовики влаштували в Києві справжнє полювання на дітей», – нагадав Петро Порошенко події тієї ночі.

«Частину юнаків прийняв і сховав Михайлівський собор. Силовики чекали на студентів на вході до Собору, але зайти не наважилися. Через 10 днів саме дзвіниця Михайлівського золотоверхого вперше з часів Середньовіччя забила в набат під час другого розгону, скликаючи всіх на Майдан», – пише п’ятий Президент.

«Ця темна ніч поділила історію України на «до» та «після». На Майдані пролилася перша невинна кров. Режим перейшов червону лінію і натиснув на спусковий гачок Революції. Наступного дня на вулиці міст вийшли мільйони людей з усіх областей. У Києві відбулося друге всеукраїнське віче, у якому взяли участь мільйон людей. Через три місяці боротьби революція перемогла. Показала, що «путінський» або «лукашенківський» сценарій в Україні ніколи не пройде. Показала, що єдиною владою в Україні є український народ», – резюмує Петро Порошенко.

Telegram Channel