Курси НБУ $ 41.51 € 46.99

КОВДРА ДЛЯ КВІТІВ

Чимало теплолюбивих рослин щороку веселять око у наших квітниках.. Вони прийшли до нас з країн Південної Європи, Азії, Америки і українські зими, звичайно, для них надто суворі...

Чимало теплолюбивих рослин щороку веселять око у наших квітниках. Вони прийшли до нас з країн Південної Європи, Азії, Америки і українські зими, звичайно, для них надто суворі. Як, наприклад, минулорічна, хоча й була досить щедрою на сніг. Тоді вимерзли неприкриті кніфорія, рододендрони, троянди і багато інших квітів.
Та навіть і зимостійкі рослини у безсніжну люту зиму можуть постраждати від холоду. З усіх утеплюючих засобів я віддаю перевагу опалому листю і хвої. Остання найкраще захищає грунт від низьких температур. До того ж її не здуває вітер. Вона утворює пухкий шар, не гниє і може служити укриттям впродовж двох років.
Листя у дощову погоду зволожується, осідає. Шар його стає тоншим і це знижує ефективність захисту. Та й шкідники зимують у ньому, збудники хвороб. Отож, коли використовуєте листя для укриття, покрийте зверху плівкою, руберойдом, а потім ще й закидайте гілками, щоб вітер не здував сніг.
Але у хвої і перепрілого листя є й плюси. Якщо їх змішати з міндобривами (нітрофоска, амофоска), то вони стають мульчею, яка не тільки захищатиме грунт від висихання, а й збагатить поживними елементами. Тож навесні можна внести її під рослини.
Солома гірше, ніж хвоя та листя гріє грунт. До того ж стає прихистком для мишей.
Тирса і торф зберігають тепло грунту тільки на початку зими, а далі зволожуються, змерзаються і земля під ними промерзає ще швидше, ніж під соломою, а навесні довго не прогрівається. Шар торфу стає таким собі термоізолятором і не допускає сонячних променів. З цієї ж причини моя утеплена торфом колекція лілій минулої весни відстала у рості від тієї, що росла на неутеплених грядках, майже на два тижні. Та й була вона дуже виснаженою.
Чимало квітникарів застосовують як укривний матеріал, перегній. Але після осінніх дощів він промерзає і не захищає грунт. Гілки ялини чи сосни, бадилля теж годяться для накриття. Вони захищають землю завдяки снігу, який набивається у них під час завірюх і снігопадів.
Галина УСІЙЧУК. с.Милуші Луцького району.
Telegram Channel