Курси НБУ $ 39.40 € 41.97
В Україні планують реформувати дошкільну освіту

Народні депутати закінчили роботу над підготовкою до другого читання законопроєкту №8030, який запроваджує реформу дошкільної освіти.

Фото ілюстративне.

В Україні планують реформувати дошкільну освіту

Депутати закінчили роботу над підготовкою до другого читання законопроєкту №8030 та готові винести його на розгляд парламенту

Народні депутати закінчили роботу над підготовкою до другого читання законопроєкту №8030, який запроваджує реформу дошкільної освіти, та готові винести його на розгляд парламенту найближчим часом. Про це повідомив Голова підкомітету з питань раннього розвитку та дошкільної освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Володимир Воронов.

Про це інформує Судово-юридична газета.

Він пояснив, що був врахований найкращий вітчизняний і світовий досвід, а також євроінтеграційні процеси. Головна ідея полягає в тому, що кожна дитина повинна мати можливість здобувати якісну сучасну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних особливостей, потреб, інтересів та здібностей.

За словами Воронова, у законопроєкті, зокрема, йдеться про створення механізму для освітнього розвитку дитини від народження, який буде впроваджуватись у дитячих садках, зокрема сімейних, яслах для дітей від 3-х місяців до 3-х років, а також передбачені мобільні дитячі садки для дітей з віддалених населених пунктів.

«Однією з ключових новел є створення Центрів підтримки батьків. У кожній територіальній громаді має бути мінімум один такий центр. Вони надаватимуть батькам педагогічну та психологічну допомогу. Там можна буде отримати консультацію, пройти спеціалізовані курси та семінари, обмінятися досвідом з іншими батьками», - зазначив Голова підкомітету.

Також, за словами Воронова, законопроєкт передбачає формування гідного ставлення до працівників дитячих садочків. На рівні закону пропонується запровадити:

= обов’язкова умова скороченого робочого часу;

= обов’язкова щорічна оплачувана відпустка в 56 днів;

= помірне педагогічне навантаження;

= можливість підвищень посадових окладів з боку громади.

Читайте також: «У волинському Горохові студенти й викладачі коледжу вторгували для ЗСУ 14706 гривень (Фото)».

Telegram Channel