Курси НБУ $ 40.45 € 43.23
У селі на Волині двічі за місяць перейменували вулицю, бо не захотіли «польської назви»

Вулиця 40 років Перемоги у Боголюбах із 20 травня матиме назву «вулиця Центральна».

Фото із сайту prom.ua.

У селі на Волині двічі за місяць перейменували вулицю, бо не захотіли «польської назви»

У зв’язку з декомунізацією вулиця 40 років Перемоги стала Холмською (очевидно тому, що вона – на шляху до Республіки Польща). Але це не сподобалося місцевим мешканцям

У Луцькій територіальній громаді повторно перейменували одну з вулиць в селі Боголюби. Тепер вона називатиметься вулиця Центральна.

Про це сказано в розпорядженні міського голови від 14 травня 2024 року, повідомляє «Суспільне. Луцьк».

До 26 квітня ця вулиця називалася, як вул. 40 років Перемоги. Але після – її переназвали на вулицю Холмську.

Та жителі села з новою назвою не погодилися й 1 травня зареєстрували колективне звернення. У документі зазначили, що жителі Боголюбського старостинського округу запропонували назвати вулицю Центральною.

Міський голова Ігор Поліщук погодив зміни та вніс їх у попереднє розпорядження. Відтак вулиця 40 років Перемоги у Боголюбах із 20 травня матиме назву «вулиця Центральна».

Стенди й вказівники з назвами нових вулиць і провулків буде встановлювати департамент житлово-комунального господарства міської ради.

Що відомо про процес декомунізації на Волині та в Луцьку

Станом на січень 2023 року за даними громадської організації «Світанок» 397 вулиць на Волині підлягали перейменуванню у рамках закону про декомунізацію. У Луцькій громаді активісти тоді нарахували 83 назви, які пов'язані із радянським союзом та комуністичним режимом.

Загалом у Волинській області в період із 24 лютого 2022 року до червня 2023 року в рамках закону про декомунізацію демонтували 14 радянських пам'ятників, погрудь, зірок, меморіальних дошок, серпів та молотів.

Читайте також: У селі на Волині хочуть забрати з монумента гармату.

Реклама Google

Telegram Channel