Курси НБУ $ 41.22 € 44.70
«Пожирає плоть за два дні»: рідкісна бактерія шириться Японією

Хворобу спричиняє стрептокок групи А, який спричиняє «стрептококову ангіну» – набряк і біль у горлі в дітей.

Фото із сайту i.ytimg.com.

«Пожирає плоть за два дні»: рідкісна бактерія шириться Японією

Нам ще цієї напасті не вистачало

В Японії фіксують рекордну кількість випадків захворювання, спричиненого рідкісною бактерією, яка «пожирає» плоть. Більшість смертей внаслідок зараження відбуваються впродовж перших двох діб.

Із початку року в країні зареєстрували 977 випадків синдрому стрептококового токсичного шоку, що перевищило рекордні минулорічні показники (941 заражених), інформує Bloomberg із посиланням на дані Національного інституту інфекційних хвороб Японії.

«Більшість смертей трапляється протягом 48 годин. Як тільки пацієнт помічає набряк стопи вранці, до обіду це може поширитися на коліно, і він може померти протягом 48 годин», – розповів професор інфекційних хвороб Токійського жіночого медичного університету Кен Кікучі.

Реклама Google

Хворобу спричиняє стрептокок групи А, який спричиняє «стрептококову ангіну» – набряк і біль у горлі в дітей. Однак деякі типи бактерій, як ця, можуть призводити до стрімкого розвитку симптомів, зокрема:

  • болю і набряку кінцівок;
  • лихоманки;
  • низького кров’яного тиску.

Негативний вплив бактерії на організм людини здатний стати причиною некрозу, проблем з диханням, дисфункції органів та смерті.

За даними ВООЗ, Streptococcus pyogenes, також відомий як Streptococcus групи А, – це група бактерій, які можуть переноситися в горлі або на шкірі людини. Вони є причиною понад 500 000 смертей щорічно в усьому світі.

Поширення інфекції між людьми зазвичай відбувається під час тісного контакту з інфікованим пацієнтом через кашель, чхання або контакт з раною.

Джерело: «Українська правда. Життя».

Читайте також: В Італії народила 63-річна жінка, якій зробили штучне запліднення в Україні.

Telegram Channel