
Берегти природу – обов'язок кожного!
На Камінь-Каширщині б'ють на сполох через пожежі
Сьогодні відбувся брифінг, присвячений запобіганню пожежам у природних екосистемах Камінь-Каширського району
Представники місцевої влади, екологічної служби, рятувальники та правоохоронці обговорили проблеми, пов’язані зі зростанням кількості пожеж, та заходи, які вживаються для їх запобігання.
Про це повідомляє Камінь-Каширська міська об'єднана територіальна громада.
Статистика тривожна! З початку 2025 року в районі вже зареєстровано 63 пожежі в екосистемах, що на 46% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Основною причиною залишається людська недбалість: спалювання сухої рослинності, порушення правил пожежної безпеки у лісах і на торфовищах.
Попри регулярні роз’яснювальні заходи та суворі штрафи, проблема залишається актуальною.
З метою запобігання пожежам вже проведено 72 рейди, з яких 58 – із застосуванням безпілотних літальних апаратів (БПЛА). За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 10 осіб за порушення природоохоронного законодавства.
За інформацією Головне управління ДСНС України у Волинській області, протягом минулої доби в області ліквідовано 15 пожеж в екосистемах: сухої трави, чагарників та очерету. Лише в Камінь-Каширському районі – 6 пожеж: Камінь-Каширська громада – с. Черче, Любешівська громада – с. Лахвичі, Угриничі, с. Великий Курінь, с. Невір, Прилісненська громада – с. Лишнівка.
Особливу увагу звернули на важливість інформування населення про наслідки випалювання сухостою та недотримання правил пожежної безпеки. Адже такі дії не лише шкодять екології, а й можуть спричинити значні матеріальні збитки та загрожувати життю людей.
Закликаємо кожного свідомо ставитися до природи та дотримуватися простих правил:
- Не спалюйте суху траву та сміття – це небезпечно!
- Дотримуйтеся пожежної безпеки в лісах та на відкритих територіях.
- Повідомляйте про випадки підпалів і підозрілих осіб у відповідні служби.
«У цей складний для країни час, коли всі зусилля мають бути спрямовані на боротьбу із зовнішнім ворогом, ми, на жаль, змушені констатувати, що доводиться витрачати ресурси й сили ще й на боротьбу з внутрішньою загрозою – підпалами. Лише спільними зусиллями ми зможемо вистояти, зберегти природу нашого краю та запобігти екологічній катастрофі!» – йдеться у дописі.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: На Волині через підпали сухої трави згоріли три будівлі, а чоловік отримав опіки.
