
Що робити після укусу кліща?
На Рівненщині фіксують ріст захворюваності на кліщовий бореліоз
На Рівненщині за чотири місяці 2025 року зафіксували 24 випадків захворюваності на кліщовий бореліоз або хворобу Лайма
Найбільше – у жителів Рівненського району.
Про це 1 травня розповіла лікарка-епідеміологиня обласного центру контролю та профілактики хвороб Валентина Томицька, пише Суспільне.
За даними обласного центру контролю та профілактики хвороб, у минулому 2024 році на території Рівненщини за чотири місяці на хворобу Лайма захворіли 18 людей. У 2025 році за цей період таких випадків було більше — 24.
Захворювання виявили у Рівненському районі — 19 випадків, Сарненському — 2 випадки, Вараському — 2 випадки та Дубенському — 1 випадок.
У 2024 та 2025 роках смертельних випадків через хворобу Лайма не реєстрували, додала лікарка.
Як проявляються перші ознаки хвороби Лайма?
Зі слів лікарки-епідеміологині, у 80% випадків люди не помічають укусу кліща:
«Якщо вкусив кліщ, особливо якщо з'явилася мігруюча еритема (характерне червоне пляма), необхідно негайно звернутися до інфекціоніста або сімейного лікаря. Якщо звернутися немає змоги, то вдома можна зробити із нитки петлю або взяти гребінець, підсадити кліща і викручувати його за годинниковою стрілкою», — пояснила Валентина Томицька.
Хвороба Лайма може проявлятися як звичайний грип: з температурою, головними болями та слабкістю. Якщо вчасно не звернутися до лікаря, згодом можуть виникнути захворювання опорно-рухового апарату, зазначила лікарка-епідеміологиня.
Вона додала, що найбільша активність кліщів спостерігається навесні та восени.
«Це пов'язано з тим, що після зими кліщі особливо голодні. Оскільки останні декілька зим були теплими, більшість кліщів виживає, що призводить до збільшення їхньої популяції», — зауважила лікарка-епідеміологиня.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: На водоймах Волині виявили незаконні знаряддя лову.
