
Аграрна «броня» Волині.
Броня є, а трактористів бракує: як волинські аграрії виживають в умовах мобілізації (Відео)
198 підприємств на Волині, які працюють в галузі агропромислового комплексу, визнані критичними відповідно до регіональних критеріїв
Ці сільськогосподарські підприємства отримали квоту бронювання працівників.
Про це розповів директор обласного департаменту агропромислового розвитку Юрій Юрченко, пише Суспільне.
«Приходиться їздити на всьому, бо немає кому»
У селі Крухиничі Локачинської громади фермер Валентин Краєвський обробляє 52 гектари землі. Допомагає йому сіяти сою на полі Андрій Мартинюк. Чоловік працює 11 років на підприємстві. Зараз, каже, має бронювання від призову під час мобілізації.
«Робимо культивацію поля і зразу за нею сіється соя. Далі каткується земля, — розповідає працівник. — Приходиться їздити на всьому, бо немає кому. Два трактори, машина: усе, що пов’язано з сільським господарством.
Фермер Валентин Краєвський вирощує сою, ячмінь, ріпак та пшеницю. Поля обробляє власною технікою, яку купив ще до повномасштабної війни. Робота, каже, є цілий рік. Але у господарстві залишилось двоє працівників.
«Важко, бо нема кого на трактора посадити. Був в нас хлопчина молодий, 18 років. Він в нас працював. Він встиг виїхати за кордон і там працює далі. Мусимо пенсіонера просити, сусіда, щоб якось вижити. Стараємось, платимо податки», — говорить фермер.
Пенсіонер, який допомагає фермеру, Микола Піндюк. Чоловік — водій вантажівки, підвозить на поле насіння та добрива.
«Вивіз три тонни сої, за два дні маємо посіяти її. Будемо вантажити ще три тонни другого сорту сої. Як висіємо, починаємо вантажити іншу сою», — говорить водій.
За словами Валентина Краєвського, його фермерське господарство відповідає регіональним критеріям та визнане підприємством, яке має важливе значення для задоволення потреб тергромад області в особливий період.
Які умови бронювання підприємств в галузі АПК на Волині
Як розповів директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Юрченко, для отримання статусу критично важливого, підприємство має відповідати ряду вимог: в галузі рослинництва фермери повинні обробляти мінімум 50 гектарів землі, в галузі тваринництва — утримувати 25 голів великої рогатої худоби або 250 свиней.
«Ми також передбачили в обласних критеріях і людей, які займаються садівництвом та вирощуванням овочів. Щодо овочівництва, це має бути в обробітку 15 гектарів, сади мають вирощуватися на площі не менше 5 гектарів, — каже директор департаменту. — Основним критерієм є також середня заробітна плата: це не менше 20 тисяч за попередній звітний місяць на одного працівника. І сплата податків».
Як додав Юрій Юрченко, станом на 1 травня на Волині визнали критичними 198 підприємств в галузі АПК. Ще 4 — перебувають на розгляді обласної комісії.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
