Курси НБУ $ 41.71 € 47.31
На Волині стрімко зростає кількість випадків захворювань на лептоспіроз

До 80% випадків недуги спричинені ймовірним контактом людей, які захворіли, із гризунами.

Фото: Ілюстративне.Фейсбук.

На Волині стрімко зростає кількість випадків захворювань на лептоспіроз

За 4 місяці – вже 11 хворих

Лептоспіроз – захворювання, спільне для людей і тварин. За останні 5 років зареєстровано 37 випадків. З 2020 по 2022 роки були поодинокі випадки, у 2023 році – 8, а торік – 25 випадків.

Про це інформує Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ.

За даними на 1 травня, в області зареєстровано 11 випадків лептоспірозу.

До 80% випадків недуги спричинені ймовірним контактом людей, які захворіли, із гризунами при догляді за свійськими тваринами, при проведенні сільськогосподарських робіт на власних господарствах. Решта (до 20%) випадків зумовлені інфікуванням під час риболовлі та відпочинку біля водойм.

Лептоспіроз – це особливо небезпечне інфекційне захворювання, яке може призвести до ураження нирок та печінки, менінгіту, легеневої кровотечі й навіть спричинити смерть, якщо своєчасно не звернутися по медичну допомогу.

Лептоспіроз – це інфекція, яка передається від тварин до людей. Від людини до людини лептоспіроз не передається. Основним збудником є бактерія Leptospira, яка потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше, гризунів, а також худоби, собак і диких тварин.

Бактерія проникає в організм людини через тріщини, порізи або рани на шкірі, а також через слизові оболонки очей, носа та рота. Найпоширеніший механізм передачі – контактний, під час купання і риболовлі в заражених водоймах, на сільгоспроботах, сінокосі на зволожених територіях та обробки городу, догляду за хворими й інфікованими тваринами, тощо.

Захворювання розвивається в період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження людини. У 90% випадків лептоспіроз починається з неспецифічних симптомів: підвищення температури, кон'юнктивіту, головного болю, блювання і діареї, висипання на шкірі. Є і більш характерна симптоматика: сильні болі в м’язах, особливо в литках, що посилюються під час пальпації (обмацування), та геморагічний синдром (патологічна кровоточивість).

Лікарі-епідеміологи Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ наголошують, що для запобігання лептоспірозу необхідно:

  • забезпечити відповідний захист від гризунів місць проживання людей та, особливо, джерел водопостачання;
  • проводити дератизацію приміщень та захищати харчові продукти і воду від проникнення гризунів.
  • у жодному разі не використовувати воду з відкритих водойм для пиття, миття овочів і фруктів, а особливо для приготування їжі на природі;
  • при проведенні сільськогосподарських робіт, зборі урожаю та перебуванні біля водойми – використовувати засоби індивідуального захисту.

У разі появи характерних симптомів (особливо болючості у литкових м’язах), потрібно негайно звертатися за медичною допомогою за місцем проживання, не займатися самолікуванням! Раннє звернення за медичною допомогою у перші дні появи згаданих симптомів сприяє швидкому одужанню без важких ускладнень.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: На Волині внаслідок ДТП постраждали 2 людини.

Реклама Google

Telegram Channel