Курси НБУ $ 41.44 € 47.07
На Поліссі скажений собака покусав людей

Сказ передається через слину при укусах або навіть при облизуванні.

Фото – ТСН.

На Поліссі скажений собака покусав людей

У місті Сарни на Рівненщині безпритульний собака покусав двох жителів

Пізніше у тварини підтвердили сказ.

Про це розповів начальник Сарненського райуправління головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Анатолій Титечко, пише Суспільне.

Захворювання сказу лабораторно підтвердили у безпритульної собаки 5 травня. Раніше тварина встигла вкусити двох людей.

«Варто пам’ятати, що навіть, якщо на собаці є бірка, це не означає, що вона не може бути заражена. Вона лише стерилізована й легко може переносити сказ. Тому взагалі не підходьте до тих собак, тим паче їх гладити точно не можна», — розповів Антолій Титечко.

Безпритульна собака вкусила людей в районі вулиці Степана Бандери та Ярослава Мудрого. У міській раді повідомили, що жителям, які контактували зі скаженою твариною, варто звернутись до травматолога-рабіолога Сарненської райлікарні. Фахівці визначили зони зараження та встановили карантинні обмеження.

«Єдиний дієвий механізм контролю сказу в місті в наших умовах – регуляція чисельності безпритульних тварин. У мене в підпорядкуванні два спеціалісти, які фізично не можуть щеплювати ту кількість лише котів і собак, які бігають містом. А ми ж обслуговуємо цілий район. Крім того, потрібно вакцинувати й свійських тварин, а їхні господарі часто не дають цього робити. Це теж одна із багатьох проблем у нашій роботі», – повідомив Анатолій Титечко.

У 2023 році Сарненському районі виявили 3 випадки сказу у тваринах, у 2024 – 7. Від початку 2025 року офіційно підтверджених випадків – 10. Анатолій Титечко додав, що з 13 травня на території району розпочнеться весняна кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин: лисиць, вовків, єнотовидних собак.

Сказ — це смертельна хвороба, що передається через слину при укусах або навіть при облизуванні. Хвороба уражає нервову систему та у більшості випадків закінчується смертю. Єдиний захист — своєчасна вакцинація!
Не ризикуйте. Попередьте інших.

Що треба робити, якщо вас вкусив собака

  • Негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя.
  • Дезінфікуйте рану. Використайте антисептичний засіб на основі спирту чи йоду (перекис водню не допоможе).
  • Зверніться до найближчого медзакладу. Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов’язково мають зробити щеплення вакциною, які є в усіх областях України.
  • Якщо є можливість - зверніться до ветеринарної служби з твариною, яка вас вкусила Там проведуть дослідження цієї тварини. За можливості тварину треба помістити під карантин на 10 днів для нагляду. Профілактичне лікування можна перервати, якщо буде підтверджено, що тварина не заражена сказом. Якщо тварину неможливо знайти та протестувати, необхідно провести повний профілактичний курс профілактичних щеплень.
  • Завжди вакцинуйте від сказу домашніх тварин. Це стосується як собак, так і котів.
  • Зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов’язана з ризиком зараження. Зокрема, якщо ви працюєте ветеринаром, єгерем, лісником, у лабораторіях, які працюють з тваринами.

Пам'ятайте, що при укусах тварин також можливе зараження збудником правця. Щеплення проти правця доступні в державних комунальних закладах.

Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно!​ Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу  Волинь ЗМІ

Читайте також: Що відправила на фронт волинська громада.

Реклама Google

Telegram Channel