
Лікарня у Любомлі.
У великій лікарні на Волині призупинили оплату через незабезпечення пацієнтів ліками
Через аномально малу закупівлю ліків на одного пацієнта Національна служба здоров'я України (НСЗУ) призупинила оплату 36 медичним закладам, з яких 14 – на заході України
НСЗУ призупинила фінансування деяким лікарням у Волинській, Закарпатській, Львівській, Тернопільській та Рівненській областях, які закуповували аномально мало лікарських засобів, через що пацієнти могли не отримати належні їм ліки безоплатно
Про це повідомляє Національна служба здоров'я України (НСЗУ), інформує zahid.espreso.tv.
Через аномально малу закупівлю ліків на одного пацієнта НЗСУ призупинила оплату 36 медичним закладам, з яких 14 – на заході України.
«Держава оплачує ліки як частину медичної послуги – і пацієнт має отримати їх без додаткових перепон. У 2025 році ми провели автоматичний моніторинг і отримали сигнал: 206 медичних закладів демонструють аномально низькі витрати на лікарські засоби на одного пацієнта. Це не про технічну похибку. Це про людей, які могли не отримати безоплатні ліки. Це про порушення правил гри – тоді, коли йдеться про здоров’я і життя», – повідомляла наприкінці квітня голова НСЗУ Наталія Гусак.
Однак з 206 медичних закладів, більшість надала пояснення НСЗУ, однак 36 медичних закладів не змогли цього зробити. Тобто фактично йдеться про те, що медичні заклади отримують кошти за лікування пацієнтів від НСЗУ, але це закуповують на них достатньо ліків, які пацієнти мають отримати за програмою медичних гарантів.
У результаті пацієнти у таких закладах купують ліки та медичні засоби за власний кошт, натомість медичні заклади скеровують кошти на ремонти чи інші свої потреби. У коментарі «Лівому берегу» Наталія Гусак сказала, що окремі лікарні пояснили НСЗУ, нібито пацієнти самостійно хочуть купувати в них ліки. «Одна лікарня сказала, що має касу, куди пацієнти вносять гроші і самі забезпечують себе, тому пацієнтам не треба, щоб за держкошт закуповували».
Одна лікарня сказала, що має касу, куди пацієнти вносять гроші і самі забезпечують себе, тому пацієнтам не треба, щоб за держкошт закуповували.
Також, за її словами, деякі заклади зізнались, що внесли у систему більшу кількість пацієнтів, ніж у них насправді було.
Яким медичним закладам призупинили оплату через низьку закупівлю ліків
У Закарпатській області оплату призупинили таким закладам:
= Соціально-реабілітаційний центр Середнянської селищної ради Ужгородського району Закарпатської області;
= КНП «Чопської міської ради «Чопська міська лікарня».
У Волинській області оплату призупинили:
= КНП «Любомльське територіальне медичне об'єднання» Любомльської міської ради.
У Львівській області оплату призупинили:
= КНП Львівської обласної ради «Центр спортивної медицини і реабілітації»;
= КНП «Глинянська міська лікарня» Глинянської міської ради Львівського району Львівської області;
= КНП Буської міської ради «Буська центральна районна лікарня»;
= КП «Центральна міська лікарня Червоноградської міської ради».
У Хмельницькій області оплату призупинили:
= КНП «Грицівська лікарня» Грицівської селищної ради Шепетівського району Хмельницької області;
= КНП «Старокостянтинівська багатопрофільна лікарня» Старокостянтинівської міської ради Хмельницького району Хмельницької області.
У Тернопільській області оплату призупинили:
= КНП «Залозецька районна лікарня» Залозецької селищної ради;
= КНП «Товстенська селищна лікарня» Товстенської селищної ради.
У Рівненській області оплату призупинили:
= КНП «Острозька багатопрофільна лікарня» Острозької міської ради Рівненського району Рівненської області;
= КНП «Острожецька районна лікарня» Острожецької сільської ради;
= Рівненський обласний протипухлинний центр Рівненської обласної ради.
Післямова:
ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ЛЮБОМЛЬЩИНИ!
«У зв’язку із поширенням 14 травня на сайті Нацслужби здоров’я інформації про призупинення виплат 36 лікарням, в тому числі і КНП «Любомльське ТМО» Любомльської міської ради, вважаємо за потрібне повідомити наступне:
Про те, що виплати Любомльському ТМО були призупинені, адміністрація ТМО дізналась із сайту НСЗУ. В той же день на електронну адресу НСЗУ був відправлений уже підготовлений звіт, який раніше лікарня надала в Управління охорони здоров’я Волинської ОВА, із роз’ясненнями про витрати коштів на закупівлю ліків, де також подали роз’яснення, чому зменшилась сума коштів, яку наш медзаклад витратив на придбання медикаментів для пацієнтів.
Вважаємо за потрібне інформувати про це і жителів краю.
З початком війни Любомльське ТМО отримало дуже вагому підтримку від наших постійних закордонних партнерів та друзів, благодійних фондів та громадських організацій, які й надавали нам гуманітарну допомогу весь цей час, за що їм окрема велика вдячність.
Про отримання гуманітарної допомоги ми постійно звітували на нашій сторінці у фейсбуці. Серед наданої допомоги вагому частку займали медикаменти та різноманітні витратні матеріали, вироби медичного призначення для операційних, стаціонарних відділень, які в першу чергу й використовували наші лікарі при наданні медичної допомоги пацієнтам.
Завдяки цьому вдалося заощадити певні кошти та спрямувати їх на закупівлю іншого, не менш важливого, медичного обладнання, виплату заробітної плати. Відзначимо, що днями працівники лікарні отримали зарплату.
Тож хочемо заспокоїти жителів краю та запевнити: фінансування Любомльського ТМО від НСЗУ триває, лікарня працює у звичному режимі», – зазначили на фейсбук-сторінці КНП «Любомльське ТМО» Любомльської міської ради.
Читайте також: У лікарні колишнього райцентру на Волині досі нема ліфта.
