
Густав Клімт був великим підкорювачем жіночих сердець. Зараз цей «Поцілунок» знаходиться в нью-йоркській галереї «Neue Gallerie» у колекції мільярдера Рональда Лаудера.
«Поцілунок» Густава Клімта: золоті закохані та красиві легенди
Відома картина австрійського художника-модерніста Густава Клімта була написана у період з 1907 по 1908 рік, який вважається найважливішим у його кар’єрі майстра
Якийсь граф замовив у Густава портрет двох людей, де він і його кохана дівчина цілуються. Граф дав художнику медальйон, звідки той повинен був перемалювати даму. Готова робота сподобалася замовнику, але йому не давало спокою те, що губи закоханих так і не стикаються. На це Густав сказав, що, в першу чергу, хотів передати настрій, атмосферу і бажання людей зануритися в поцілунок. З цим граф і пішов.
Через якийсь час Густав зізнався, що поки він писав цю картину, він нібито закохався в дівчину з медальйона і не зміг намалювати, що вона цілується з іншим. Правда це чи ні – ніхто не знає, але картина саме в такому вигляді зберіглася до наших днів.
На думку дослідників-мистецтвознавців, якщо придивитися до дівчини, то можна звернути увагу, що хоч вона і стоїть перед чоловіком на колінах, вираз її обличчя і положення рук все одно говорять про якусь непокору. Видно, що дівчина намагається відштовхнути його або відвернутися. Одна її рука обхоплює шию чоловіка, можливо, тримаючись, щоб не впасти з обриву, інша – намагається прибрати чоловічу руку. Її закриті очі можуть говорити як про насолоду, так і про заперечення того, що з нею відбувається.

Точно невідомо, хто був моделями для майстра. Є версія, що чоловік – і є сам Густав, проте особливої схожості з ним немає. У ролі дівчини дослідники припускають зображення єдиної любові художника по життю – Емілії Фльоге. Протягом багатьох років його головною музою була саме Емілія Фльоге. Вона була власницею салону мод «Cестри Фльоге». Їхні дизайнерські моделі називалися «реформаторськими сукнями» і несли дух свободи, демонструючи нове уявлення про красу в одязі. Клімт зробив свій внесок у просування бізнесу Емілії: він наполегливо рекомендував своїм клієнтам салон подруги. Багато жінок із портретів художника одягалися у сестер Фльоге і навіть позували Клімту в сукнях Емілії. У наші часи картина зберігається в музеї Відня.
Кажуть, що Густав Клімт, коли писав цю картину, він нібито закохався в дівчину з медальйона і не зміг намалювати, що вона цілується з іншим.
Журнал «Фокус» у своєму артрозслідуванні розповів, що у символах на полотні відображені їхні непрості стосунки і той факт, що майстер так і не одружився зі своєю музою, але допоміг їй вибудувати успішний модний бізнес.

Ще один варіант, більш реальний, що на картині зображена Аделі Блох-Бауер. Вона й назву має ще одну – «Золота Адель» або «Австрійська Мона Ліза». Відомо, що Густав Клімт був великим підкорювачем жіночих сердець. Перед його талантом і вродою не змогла встояти і дружина австрійського цукрового магната Аделі Блох-Бауер. Між ними зав’язався роман. Згодом чоловік Аделі – Фердинанд дізнався, що його дружина зраджує з художником. Але, будучи інтелігентним бізнесменом, для того, щоб уникнути розголосу, він вирішив піти на хитрість. Фердинанд попросив у Клімта, щоб той написав за короткий період 100 портретів його дружини, знаючи, що в процесі написання вони швидко набриднуть одне одному. Для того, щоб художник не передумав у процесі, Фердинанд заплатив йому наперед зразу за нинішніми мірками чималу суму, і у разі порушення договору штрафні санкції передбачалися в рази більшими. І його підступний план здійснився – через якийсь час стосунки Клімта і Аделі плавно згасли…
Зараз відоме полотно знаходиться в нью-йоркській галереї «Neue Gallerie» у колекції мільярдера Рональда Лаудера.
До речі, молодий український співак, фронтмен групи «Васяян» Василь Ковалів написав пісню «Love story», надихнувшись якраз романтичною історією створення легендарної картини «Портрет Аделі Блох-Бауер» австрійського живописця Густава Клімта.
«Наше життя наповнене емоціями та відчуттями. Одне з них, то – любов, що, як наркотик, не знає відмов і заборон. Чи можна полюбити всього лише за ніч? Вони – з різних світів, але доля зводить їх разом, де їм судилося зустрітися і закохатися одне в одного. Щастя, радість, ейфорія або сум, розчарування тісно пов’язані перипетіями в людських «Love Story. Історія «Австрійської Мона Лізи» цьому доказ, що кохання може бути вічним, і водночас дуже крихким», – розповідає соліст гурту «Васяян».
Джерело: yantar.ua, artslooker.com.
Читайте також: Волинська владо, читай: «У нас у селі батюшка, що хоче – те й робить, і нема на нього управи».
