
Петро Порошенко.
Порошенко через протиправні дії подав до суду на секретаря РНБО Литвиненка
П’ятий президент, народний депутат і лідер «Європейської солідарності» Петро Порошенко подав до суду на секретаря Ради нацбезпеки й оборони Олександра Литвиненка
22 травня позов колишнього глави держави надійшов до Вінницького окружного адміністративного суду.
Про це повідомив «Главком» з посиланням на представника позивача, адвокат Станіслав Кунянського.
Суть позову у визнанні протиправними діями очільника РНБО, пов’язаних із «переписуванням» додатку до «санкційного» указу президента від 12 лютого 2025 року. Цим указом Володимир Зеленський увів в дію рішення РНБО про застосування безтермінових персональних санкцій стосовно п’яти осіб: олігарха Ігоря Коломойського, його бізнес-партнера Геннадія Боголюбова, бізнесмена-втікача Костянтина Жеваго, нардепа Петра Порошенка і кума Путіна, колишнього депутата Віктора Медведчука.
Після публікації цього указу стало відомо, що у «санкційний» профіль закралася помилка, зокрема, було зазначено неправильний реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), який складався із 11 цифр замість 10.
За словами адвоката Порошенка Станіслава Кунянського, коли у публічній площині з’явилися повідомлення про помилку в указі Зеленського, через певний час на сайті президента було завантажено виправлений варіант додатка. Це відбулося на підставі листа Олександра Литвиненка. При цьому саме РНБО з цього питання більше не збиралося, жодних змін не голосувало, а президент таких змін своїм указом в дію не вводив.
«Іншими словами, секретар РНБО без будь-якого голосування та належного оформлення, одноосібно ухвалив рішення, на підставі якого, відповідне рішення РНБО було оприлюднене не в тій редакції, в якій воно насправді було затверджено. Секретар РНБО не мав повноважень вчиняти такі дії. Водночас відповідно до чинної практики Верховного суду, зазначення невірних даних фізичної особи тягне нікчемність санкцій. Тобто санкції проти Петра Порошенка у вигляді, в якому вони були затверджені насправді, не створювали жодних юридичних наслідків (мається на увазі, з допущеною помилкою в ідентифікаційному коді – Ред.)», – наголосив адвокат.
Крім цього, Станіслав Кунянський розповів про ще одну неточність із введенням санкцій, про яку захист Порошенка дізнався під час розгляду справи за позовом експрезидента до теперішнього керманича держави Володимира Зеленського. Зокрема, у Верховному суді сторона президента наполягала, що «санкційний»Указ було офіційно опубліковано 14 лютого 2025 року. Однак вже 13 лютого 2025 відомості про Петра Порошенка з’явилися на сайті Державного реєстру санкцій, який адмініструє Апарат РНБО.
«Тобто санкції набули чинності ще навіть до офіційного опублікування указу, що також є суттєвим порушенням, а також наочною демонстрацією поспіху і юридичної незграбності, з якою ці санкції готувалися та затверджувалися», – вважає адвокат Порошенка.
