Курси НБУ $ 41.82 € 48.98
У Луцьку вшанували пам’ять загиблих на війні медиків

Вічна пам'ять Героям.

Фото Суспільне.

У Луцьку вшанували пам’ять загиблих на війні медиків

Захід відбувся у Волинській богословській академії 10 липня

Як розповів Суспільному начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух, під час повномасштабної війни загинули 7 медиків, яких мобілізували з медзакладів Волині.

Загалом в академії встановили банери з 12 фотографіями військових, які рятували життя людей на полі бою, пише Суспільне. Серед них:

  • Сергій Власюк;
  • Олексій Воробець;
  • Олександр Гнатюк;
  • Петро Гаражджук;
  • Юрій Громик;
  • Олександр Ковч;
  • Артем Вакулінський;
  • Олександр Сивий;
  • Роман Ткач;
  • Юрій Янюк;
  • Віктор Кривцун;

 

45 річний хірург Олександр Ковч загину 26 липня 2024 року на Херсонщині. Він до цього майже два роки був на нульових позиціях, розповів батько загиблого медика Петро Ковч. Вперше на ротацію їздив ще у 2025 році під час антитерористичної операції.

Олександр Ковч родом з села Щедрогір Ратнівського району. Закінчив Івано-Франківську медичну академію. Був направлений на роботу в Ратне.

«Він був хірургом, але лікувальну справу він закінчив. Він був за два кілометри від передової, пораненим надали допомогу, хлопці там були в їхній хаті, привезли їм обід і вони всі вийшли по обід. Четверо медиків і їх там відразу накрили», — каже батько Петро Ковч.

Петро Ковч — батько загиблого військового хірурга Олександра Ковча. Фото Суспільне Луцьк
Петро Ковч — батько загиблого військового хірурга Олександра Ковча. Фото Суспільне Луцьк

 25 лютого 2025 року внаслідок артилерійського обстрілу в районі населеного пункту Щербинівка Донецької області загинув 29-річний військовослужбовець Роман Ткач, розказує його мама Наталія. Чоловік був старшим бойовим медиком роти вогневої підтримки мотопіхотного батальйону.

Як розповіла його мама медик закінчив 9 класів і продовжив навчання в медичному коледжі. Закінчивши його, підписав контракт з військовим госпіталем і працював три роки анестезіологом. Після початку повномасштабної війни, з першого дня, не чекаючи повістки, пішов на військову службу, говорить мама. Рік був на білоруському кордоні, а два — виконував завдання на Донецькому напрямку. У нього залишились 4-річна донька.

«Ми його просили, щоб він перевівся сюди, але він сказав: «Тут є кому, а там немає». Він сам їздив на позиції, забирав хлопців і поранених, і мертвих. Казав: «Ніхто не хотів їхати, хлопців треба забирати, щоб похоронити вдома», — розповіла Наталія Ткач.

Наталія Ткач — мам загиблого бойового медика Романа Ткача. Фото Суспільне Луцьк.
Наталія Ткач — мам загиблого бойового медика Романа Ткача. Фото Суспільне Луцьк.

 Сергій Власюк був шофером перви́нної ме́дико-саніта́рної допомо́ги в Нововолинську. Добровільно пішов на війну, говорить його мама Ольга Власюк.

«Він був помічником гранатометника, в них була аптечка, якщо десь поранення, то допомагав, робив перев’язки. Був артобстріл і він загинув ще на початку війни 19 липня 2022 року, вже от три роки, але біль буде завжди», — говорить мама.

 

 Від початку повномасштабного вторгнення, на Волині до лав ЗСУ мобілізовано 137 медичних працівників, семеро загинули, виконуючи свій професійний обов’язок, розповів начальник обласного управління охорони здоров’я Юрій Легкодух.

Реклама Google

Telegram Channel