
Експерти займалися фаховим описом предметів, частина з яких має значну археологічну, історичну та культурну цінність.
Археологи досліджують підземелля Жидичинського монастиря: нові відкриття в історії Волині
У селі Жидичин на Волині тривають масштабні наукові дослідження, які проливають світло на багатовікову історію місцевого монастиря та навколишніх поселень
До роботи долучилися фахівці Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України – Віра Гупало та Ірина Луцик.
Науковці проводять фаховий опис артефактів, пов’язаних із середньовічною історією Жидичинського монастиря. Частина знайдених предметів має значну археологічну, культурну та історичну цінність. Усі матеріали будуть систематизовані, каталогізовані та підготовлені до наукової публікації.
Дослідження відбуваються в межах другого етапу проєкту «Між Сходом і Заходом: фунеральна культура заходу України від ХІ до XVIII століття. Міждисциплінарний аналіз», що реалізується за підтримки Національного фонду досліджень України. У рамках проєкту науковці займаються фіксацією об’єктів поховальної культури: сакральних споруд, крипт, саркофагів, епітафій, надгробків тощо. Акцент зроблено на пам’ятках Ранньомодерної доби.
Паралельно триває вивчення підземель Жидичинського монастиря. Команда Львівської політехніки та Інституту українознавства – Ігор Бокало та Юрій Лукомський – працює над точними архітектурними обмірами монастирської крипти, що слугувала усипальницею впродовж століть.
Мета – створити детальний план підземних приміщень і підготувати 3D-модель крипти, яка стане частиною цифрового каталогу сакральної спадщини Жидичина. Це дасть змогу краще осмислити архітектурну логіку та функціонування комплексу.
Попереду – етап популяризації досліджень: результати планують зробити доступними для широкої аудиторії. Це, як зазначають науковці, ще один крок до збереження й переосмислення української культурної спадщини.







Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: Ягідні пісні і молитви: у волинських селах зберігають обряди збирання у лісі чорниць.
