
Знову випадок сказу на Волині: у селі людей покусав бродячий кіт
У Волинській області спостерігається тривожне зростання кількості випадків сказу серед домашніх тварин
Цього року за неповні сім місяців вже зареєстровано 34 епізоди, що наздоганяє річний показник минулого року.
Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області.
У статистиці про нові інфікування часто згадується Ковельський район, де було виявлено майже половину всіх випадків.
Новий випадок зафіксували і у Шацькій ОТГ. Зокрема, 18 липня у селі Прип’ять на подвір’ї людей покусав бродячий кіт. Це стало підставою для оголошення території неблагополучною, запровадження 60-денного карантину та скликання надзвичайної протиепізоотичної комісії.
Підозра на сказ у кота: як діяти?
Кіт, хворий на сказ, стає заразним за кілька днів до появи перших симптомів. Вірус передається переважно через слину, тобто укус або контакт слини з пошкодженою шкірою.
Слина інфікованої тварини містить вірус і передає його в організм іншої тварини через укус. Якщо у кішки є відкриті рани або подряпини і вона контактує зі слиною зараженої тварини, вірус сказу може потрапити в організм і викликати інфекцію.
У рідкісних випадках вірус може передаватися через заражену слину на предметах, до яких потім торкається або облизує кішка.
Однак слід зазначити, що вірус сказу не може довго виживати поза організмом.
Важливо уникати контакту з котом, у якого підозрюють сказ, навіть якщо у нього ще немає очевидних симптомів. Тварина залишається заразною до самої смерті, тому про будь-який підозрілий випадок слід повідомляти відповідним ветеринарним органам.
Що відбувається у разі виявлення сказу?
- Оголошується карантин (60 днів)
- Визначається епізоотичне вогнище
- Обмежується переміщення тварин
- Забороняються виставки, змагання, ярмарки за участю тварин
- Перевіряються контактні тварини та люди, які могли бути укушені
Важливо уникати контактів з дикими тваринами, які поводяться агресивно або нетипово. У разі їх виявлення — негайно повідомляти ветеринарну службу.
Попри те, що джерелом сказу залишаються дикі тварини, значну небезпеку становлять безпритульні собаки й коти, які мають контакт із ними та найчастіше стають потенційними переносниками.
У Луцьку функціонує служба, яка стерилізує та вакцинує безпритульних тварин, однак ситуація залишається напруженою через неможливість їх повного охоплення. У разі укусу або контакту з підозрілою твариною необхідно негайно звернутися до лікаря й повідомити ветеринарну службу.
Новини та корисна інформація – швидко, оперативно, доступно! Приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу Волинь ЗМІ
Читайте також: А миленький котик в обласному центрі Волині виявився... зі сказом.
