Є нове досягнення! Тепер український силач Дмитро Грунський їх має аж 12 у «Книзі рекордів Гіннесса».
Український силач підняв бородою понад 60 кілограмів!
Досягнення стронгмена з Дніпра Дмитра Грунського записали до «Книги рекордів Гіннесса»
Цими днями він отримав диплом у номінації «Найважча вага, піднята бородою». Йому вдалося підняти інвентар вагою 64,4 кілограма. Цим він перевершив рекорд спортсмена з Литви, який тримався 12 років.
– Ідея випробовувати свою бороду на міцність прийшла доволі давно, – розповів «ФАКТАМ» Дмитро Грунський. – Бороду я не голю з 2017 року, тільки підстригаю. Тоді мені на очі потрапив рекорд з буксирування автівки бородою. Зацікавився й почав свої експерименти з її плетінням. Хотів зробити її міцнішою і схожою на мотузку. Перша спроба витягнути автомобіль за допомогою бороди відбулася у 2019 році, але закінчилася невдачею, оскільки волосся на бороді висмикнулося. Тільки в листопаді 2023 року мені вдалося перевершити цей світовий рекорд і протягнути волонтерський мікроавтобус вагою 2 580 кілограмів. У той же день я мав ще два досягнення. Одразу після рекорду з бородою перетягнув вантажівку вагою понад 7,7 тонни за допомогою шиї. А наостанок побив власний рекорд за кількістю автомобілів, витягнутих зубами.
За допомогою зубів стронгмен витягнув 7 машин, у кожній з яких був водій. Загальна вага – понад 8,7 тонни. Аби встановити ці три рекорди, кожен вантаж треба було протягнути щонайменше на п’ять метрів.
– Минулого року я брав участь в одному телевізійному шоу і українська модель та ведуча Даша Астаф’єва запитала, чи зміг би я її підняти бородою, – розповідає Дмитро. – Відповів, що так, але на тому шоу ми цього не зробили, я не підняв її зубами. Але ідея в голову засіла. І я знайшов у «Книзі рекордів Гіннесса» рекорд про найбільшу вагу, підняту людською бородою. Дізнався, що вона становить 63,80 кілограма. Цей рекорд 26 червня 2013 року встановив Антанас Контрімас із Литви на знімальному майданчику фільму в Стамбулі. Я подав заявку, щоби перевершити це досягнення. 8 листопада 2025 року я встановив свій рекорд. Після чого оргкомітету «Книги рекордів Гіннесса» передав матеріали. Чекав приблизно 3 місяці на затвердження. І ось уже диплом в моїх руках (усього Дмитро має у «Книзі рекордів Гіннесса» вже 12 рекордів і всі чинні. – Ред.).
– Чи плануєте щось робити з бородою?
– Готовий поголити її за мільйон гривень донату на користь 34-го окремого мотопіхотного батальйону «Вовкодави» 57-ої окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка. Готовий це зробити на камеру в ефірі будь-якого телеканалу. Тому якщо є зацікавлені отримати собі в сувенір найсильнішу у світі бороду, відкритий до діалогу.
Вікторія МИКИТЮК, fakty.ua.