ВИЗНАННЯ: Іван Чернецький — лауреат премії імені родини Косачів
Волинський письменник Іван Чернецький став лауреатом літературної премії імені родини Косачів за книгу віршів для дітей «Якого кольору вітер». Премія буде вручена у день народження Лесі Українки...
Волинський письменник Іван Чернецький став лауреатом літературної премії імені родини Косачів за книгу віршів для дітей «Якого кольору вітер». Премія буде вручена у день народження Лесі Українки.
Іван Іванович знаний у краї і як талановитий поет, і як дитячий письменник, який попри поважний вік уміє розмовляти із наймолодшими читачами цікавою і доступною їм мовою, як-от у книзі оповідань для дітей «Незрозумілий цей Ілько». Уже знайшла своїх шанувальників і книга віршів «Якого кольору вітер». Нагадаємо, що літературна премія імені родини Косачів обласного благодійного фонду «Рідна Волинь» була заснована до 140-річчя від дня народження Лесі Українки. Першими її лауреатами були відомі волинські письменники Надія Гуменюк і Василь Слапчук. Вдячність: і в молодих майстрів золоті руки Надворі тріщав лютий мороз, а в оселі Галини Корецької з села Лище Луцького району вийшов з ладу опалювальний котел. Господарі звернулися на фірму, котра ремонтує таку техніку — її офіс розміщений у Луцьку на проспекті Грушевського. — Приїхав молодий майстер — Михайло Братишев. Покопирсався у котлі й з’ясував, що згоріла плата, — розповідала жінка. — Того ж дня привіз її, встановив, а грошей не взяв. Каже: «Мушу переконатися, як буде працювати. Приживеться плата, тоді й розрахуєтесь». У наш час, коли майстер ще не встигне чхнути, а вже вимагає грошей, то велика дивина. Відремонтований котел працює, у хаті тепло і цим ми завдячуємо майстру, його золотим рукам. Якби в нас цінувалися отакі толкові молоді люди, майстри своєї справи, і праця їх відповідно оплачувалася, то не треба було б їхати за кордон. Заробляти на життя могли б і в Україні, вважає наша читачка Галина Тарасівна Корецька.