Курси НБУ $ 44.86 € 51.13

НОВІ ЗВИЧАЇ: лучани хочуть мати своє свято тверезості

На засіданні громадської ради Луцька вирішили звернутися до міського голови, аби включити в календар заходів, які проводяться в місті, свято тверезості...

На засіданні громадської ради Луцька вирішили звернутися до міського голови, аби включити в календар заходів, які проводяться в місті, свято тверезості. Ініціатором такого свята виступив голова Волинського православного братства тверезості протоієрей Степан Ярема. Священик зазначив, що організацією було проведено багато заходів щоб формувати громадську думку: дозвілля можна гарно проводити і без алкоголю. Коли саме буде організовано свято, ще не відомо, цим буде займатись спеціальна група людей. Однак Степан Ярема запропонував, щоб цього року це було 16 вересня - перша неділя після Дня усічення голови Іоана Хрестителя. Цей день здавна вважався днем тверезості, адже, за переказами, Іоана Хрестителя було вбито під впливом алкоголю.
Коли вже завели мову про нове свято, краєзнавець Вальдемар Пясецький згадав, що колись у Луцьку були різні цікаві традиції, що пропагували тверезе життя. До прикладу, той хто не бажав, щоб йому наливали алкоголь у ресторації, клав біля себе листя шафрану. Голова громадської ради Петро Верзун запропонував у день свята тверезості накласти мораторій на продаж алкоголю у місті.
Хоча у світі існує День тверезості, який відзначають 3 жовтня, члени громадської ради пропонували, щоб у Луцьку це свято відзначали в інший день. Це, мовляв, надасть йому своєрідності.
Telegram Channel