Курси НБУ $ 41.49 € 46.65
Є ЧОМУ ПОВЧИТИСЯ У СПРАВЖНЬОГО ГОСПОДАРЯ*

Волинь-нова

Є ЧОМУ ПОВЧИТИСЯ У СПРАВЖНЬОГО ГОСПОДАРЯ*

На базі ТзОВ «П’ятидні» Володимир-Волинського району відбулася обласна нарада-семінар з питань підготовки до проведення осінньо-польовихробіт та забезпечення насінням озимих культур

На базі ТзОВ «П’ятидні» Володимир-Волинського району відбулася обласна нарада-семінар з питань підготовки до проведення осінньо-польовихробіт та забезпечення насінням озимих культур

Не випадково місцем проведення цього заходу було обрано одне з найпотужніших сільгосппідприємств Волині, яке має понад 12 тисяч гектарів землі в кількох районах області. Майже 30 років незмінним керівником цього сучасного, справді європейського господарства, є заслужений працівник сільського господарства України, депутат обласної ради, а нині — кандидат у народні депутати України по одномандатному виборчому округу №19 з центром у місті Володимирі-Волинському Валерій ДІБРОВА

Алла ЛІСОВА

Власне, саме він поважному товариству у складі голови обласної ради Володимира Войтовича, заступника голови ОДА Віталія Карпюка, начальника головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрія Горбенка, майже усіх обласних служб АПК, голів асоціацій фермерів та керівників базових господарств області, які обробляють більше 100 гектарів землі, презентував на великій площі поля поблизу села Микуличі Володимир — Волинського району сучасну техніку, яку можна було умовно поділити на дві групи: та, якою працюють на вже оброблених землях, і яку застосовують при освоєнні облогів.
Валерій Діброва детально й доступно розповів про кожен агрегат (а було представлено на полі 60 відсотків усієї техніки, яку використовують у ТзОВ «П’ятидні»), про принципи її роботи, особливості застосування, коефіцієнт корисної дії й потенційні можливості. Кваліфіковано характеризуючи кожну машину, Валерій Діброва детально виклав і весь технологічний процес, в яких вона задіяна. Учасникам семінару відразу продемонстрували, як ця техніка працює.
Що й казати — присутні були просто приголомшені побаченим. Адже більшість агрегатів — це кращі зразки європейської техніки для вирощування сільгоспкультур. Ще зовсім недавно важко було уявити, аби за кермом потужного трактора чи сівалки сидів механізатор при краватці. Сьогодні в п’ятиднівському господарстві це стало реальністю. Адже всі механізми оснащені комп’ютерним управлінням, кабіни чисті, зручні, з кондиціонерами. Цікаво було спостерігати, як загорялися очі учнів Горохівського агротехнічного коледжу та Оваднівського професійно — технічного ліцею, коли черговий агрегат залишав після себе ніби намальовану на картинці ріллю або чітко й правильно виконував іншу операцію. До речі, господарство Валерія Діброви постійно охоче приймає на практику учнів —майбутніх механізаторів та водіїв.
ТзОВ «П’ятидні» щороку вкладає півтора — два мільйона доларів у придбання нової техніки й впровадження нових технологій. Чимало з них керівники господарства вперше побачили на сільськогосподарських виставках у німецькому місті Ганновері. Така техніка привабила перш за все науково обґрунтованою, вдалою побудовою основних вузлів, швидкістю виконання операцій, прийнятними цінами. Вона гарантує економію затрат пального, зменшення собівартості продукції, яку вирощуватимуть на ланах.
Разом із тим, зазначив керівник господарства, усі виробничі процеси на землі спрямовані на те, аби вона не виснажувалася.
— Намагаємося так будувати технологію, аби підвищувати родючість грунтів. Що це нам вдається — підтверджують лабораторні аналізи, які регулярно проводяться. Тому твердо можу сказати, що нам буде що залишити в спадок нащадкам, — з впевненістю сказав гостям Валерій Діброва, кандидат у депутати Верховної Ради.
Саме завдяки цьому в ТзОВ і отримують високі прибутки. А це — ті ж інвестиції і, звичайно, соціальний захист працівників господарства та селян, на чиїх землях сіють. Саме з такою технікою (обприскувачі, розкидачі, сівалки і т.ін.) можна розраховувати на рекордні врожаї, тим самим виконавши амбітне в хорошому розумінні цього слова завдання аграріїв області: здати мільйон тонн збіжжя у волинську комору.
Відкриваючи першу частину наради, зокрема, ту, яка проходила під відкритим небом, голова обласної ради Володимир Войтович привітав усіх її учасників, зазначивши, що депутат обласної ради Валерій Діброва, який очолює постійну комісію з питань сільського господарства, продовольства, інвестування села та земельних відносин, представляє справжнє аграрне лобі в законодавчому органі нашої області й можна завжди розраховувати на те, що питання, які болять селянам, будуть ефективно вирішуватися. «А чи є така людина зараз у найвищому законодавчому органі держави? Якщо ні, то де буде в майбутньому Україна?» — запитував голова облради.
— Небагато є господарів, які працюють на такому ж рівні, як Валерій Діброва. Професіоналізм, державницька позиція, турбота про завтрашній день — ось методи його керівництва. Дрібниць в роботі у нього немає. Такі господарі — майбутнє нашого села, — прокоментував побачене на полі Володимир Войтович. — Валерій Діброва — унікальний господар, який уміє працювати з підлеглими, забезпечити належну організацію праці. У нього є чому повчитися.
Під час семінару не раз доводилося чути, що в цього керівника завжди багато цікавих ідей, ініціатив і він знає, як їх реалізувати. Валерій Діброва зумів зберегти крупнотоварне виробництво і на сучасному рівні його організувати. Як підкреслювали керівники області, ТзОВ «П’ятидні» не користується коштами обласного бюджету, а виключно тими, які заробляє самотужки, розраховує лише на власні сили.
А мета обласних сільськогосподарських програм, на які в цьому році було затверджено депутатами майже 12 мільйонів гривень, — посприяти тим, кому на селі найважче, — одноосібникам, дрібнотоварним виробникам, фермерам. І добре, що таким чином вдається охопити близько 20 тисяч таких селян через допомогу у вигляді відшкодування відсотків по кредитах, придбання доїльних апаратів чи інше.
А такі господарі, як Діброва, самі шукають можливості для розвитку. Нинішній рік — не виняток. За результатами жнивної кампанії, зернові у господарстві на круг дали по 62,3 центнера, а на окремих площах отримали й по 70 та більше центнерів. Валовий збір усіх зернових та зернобобових культур становить 28 тисяч тонн. Попереду — ще збір кукурудзи, частка якої в загальнообласному показнику становитиме не менше 10 відсотків, сої — майже 25. Тому очікується, що загальний обсяг збору зернових перевищить 50 тисяч тонн.
Важливий напрямок діяльності цього господарства — це освоєння облогуючих земель. Якщо у 1995 році ТзОВ «П’ятидні» обробляло їх всього 1100 гектарів, то зараз — 11,5 тисячі гектарів. І на цьому не зупиняються. Як повідомив керівник господарства, зараз ведеться підготовча робота щодо укладення договорів оренди земельних паїв у селах Марковичі (Локачинський район), Лудин (Володимир— Волинський) та Грибовиця (Іваничівський). І це при тому, що кожен гектар такої землі потребує не менше десяти тисяч капіталовкладень одноразово.
— Зрештою, ми розширюємо виробництво для того, щоб отримувати прибуток, і ці гроші вкладати знову ж таки у відновлення земель, — підкреслив Валерій Діброва.
На важливості використання кожного її клаптика зупинився у своєму виступі на підсумковій, пленарній, частині наради, яка проходила в районному Будинку культури, заступник голови ОДА Віталій Карпюк. Досвідом розвитку зернової галузі, проблемами та перспективами введення в оборот земель ділився з присутніми голова Володимир — Волинської райдержадміністрації Валентин Скуба.
Того ж дня були підбиті підсумки жнив — зерна намолочено в області на 113 тисяч тонн більше, ніж торік, проаналізовано готовність до проведення господарствами області осінньо — польових робіт. Керівники служб системи АПК загострили також увагу на актуальних проблемах, які найбільше хвилюють виробників сільськогосподарської продукції.
Головне завдання аграріїв — збільшувати виробництво продукції з метою підвищення рівня життя селян. Ті, хто трудиться у сільському господарстві, повинні почуватися соціально захищеними. Важка хліборобська праця повинна бути завжди в ціні.

На фото: Зліва направо: під час обласної наради-семінару заступник голови ОДА Віталій Карпюк, голова обласної ради Володимир Войтович, керівник ТзОВ «П’ятидні» Валерій Діброва, голова Володимир-Волинської РДА Валентин Скуба.
Telegram Channel