Курси НБУ $ 41.49 € 46.65

ЖОДНОЇ П’ЯДІ ЗЕМЛІ — ЗА БЕЗЦІНЬ!*

Лідери Об’єднаної опозиції «Батьківщина» продовжують запланований передвиборчий тур Україною...

Лідери Об’єднаної опозиції «Батьківщина» продовжують запланований передвиборчий тур Україною. Уже з перших відвідин регіонів стало зрозуміло, що стратегію обрано правильну. Бо тільки у живому спілкуванні з людьми вдається чіткіше окреслити проблеми, які хвилюють народ. Зазвичай це не вузькі проблеми одного міста чи села. Це, як правило, питання, які потребують вирішення на загальнодержавному рівні. Або, як заявляють лідери опозиції, «домашнє завдання на завтра»

Катерина КОСІВ


На Львівщині, де цими днями перебували представники «Батьківщини», як і на Волині, людей найбільше турбує земельне питання. Чіткої відповіді, що станеться із землею, на котрій вони проживають, до цього часу ніхто не давав. Тільки відмовки: мовляв, є мораторій, тож хвилюватися немає жодних підстав. Але селян така відповідь не влаштовує. Області дуже близько до Польщі, тож їм достеменно відомо, що там гектар землі коштує у межах 5 тисяч євро. А за гектар вітчизняного родючого чорнозему, якому рівних немає у всьому світі, нинішня влада вже призначила ціну — не більше 3 тисяч гривень. Та навіть ухвалила закон про Державний земельний банк і закон, який будь–якої миті може розчинити ворота для іноземних багатіїв. Відтак виборці зажадали від лідерів Об’єднаної опозиції чіткого роз’яснення: чим загрожує така політика команди Януковича. Голова Ради Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк був з присутніми на прес–конференції відвертим: «Янукович і Партія регіонів винайшли новий вид українського земельного бізнесу, який буде належати тільки ПР».
Українці, власне, і самі добре розуміють, що станеться, якщо раптом дадуть старт до розбазарювання землі. Нині вони воліють знати, чи можливо спинити таке свавілля? Бо іншим словом як беззаконня у земельному питанні це назвати важко. Якби було інакше, то нинішня владна верхівка не квапилась би зі зняттям мораторію на продаж землі. Щоб скупити її за копійки, трохи перечекати, а потім перепродати її новим власникам — чи з Європи, чи з Америки, чи з Ізраїлю. Їм практично байдуже, що буде і з землею, і з державністю, і з власним народом.
Та сьогодні народу мало знати, чи можливо припинити свавілля. Їх турбує питання, як це зробити та хто зважиться на таку боротьбу за власну землю? Тож лідери Об’єднаної опозиції «Батьківщина» мали давати відповідь. Не декларативну чи популістську, а конкретну. Арсеній Яценюк розповів, що конкретна відповідь — у програмі розвитку українського села. Вона написана фахівцями спільно із тими, хто працює на землі, фермерами нової формації.
Об’єднана опозиція, яка прийде до нового парламенту, виступає і виступатиме за продовження мораторію на продаж землі до тих пір, поки не встановлять державну гарантовану ціну на землю на рівні європейської. Така умова вписується в програму розвитку села, яку «Батьківщина» має намір втілювати в життя, щойно прийде до законодавчого органу влади. Арсеній Яценюк підкреслив, що програма передбачає широку систему кредитування для молодих працьовитих людей, які готові засновувати фермерські господарства.
На зустрічах із виборцями західних регіонів лідери «Батьківщини» переконалися, що є чимало охочих господарювати на власній землі. Із застосуванням новітніх технологій та передових агрономічних прийомів. Досвід господарювання сусідніх країн багато чого навчив українців. Однак вкладати і сили, і кошти в обробіток землі вони поки що не зважуються. Їх стримує земельна політика нинішньої влади. Їм важко збагнути стратегію влади. Хоча представник Об’єднаної опозиції Анатолій Гриценко дуже ємко окреслив цю стратегію: вона проста, як валянок. У будь–якому питанні — чи бажаних змін до Конституції, чи збереження депутатської недоторканності. А в земельному — тим більше. І пояснив: «Ви зараз не бачите плакатів «Скупимо всю землю» за підписом Януковича або Партії регіонів, натомість — стабільність, добробут. Але насправді вони хочуть наші чорноземи вартістю в сотні мільярдів доларів прибрати до рук. Віддати кільком сім’ям, прізвища яких у топ–рейтингу Форбс: Януковичу, Азарову, Клюєву, Ахметову, Фірташу, Колесникову тощо».
Він ще раз наголосив, що опозиції вдалося створити реальні перепони для введення ринку землі з 1 січня 2012 року. І вона й надалі докладатиме максимум зусиль, аби продовжити мораторій на продаж безцінної української землі аж до завершення президентських виборів. Анатолій Гриценко запевнив, що жодного клаптика землі за безцінь українці продавати не мусять. Така позиція «Батьківщини». Така позиція народу.
Telegram Channel