Курси НБУ $ 41.49 € 46.65

ТИСЯЧІ ВОЛИНСЬКИХ СЕЛЯН ЛЕДЬ НЕ ЗАЛИШИЛИСЯ БЕЗ ЗАСОБІВ ДО ІСНУВАННЯ*

Через так звану боротьбу за екологію річки Турія депутата обласної ради Ігоря Гузя...

Через так звану боротьбу за екологію річки Турія депутата обласної ради Ігоря Гузя

За останні три місяці на підприємстві ПАТ «Ковельмолоко» було шість перевірок. Три з них провели правоохоронні органи, дві — санстанція та екологічна інспекція, ще одна перевірка — депутатська. Усі перевіряльники переконалися, що завод, який за всіма європейськими стандартами перебудували шведи, працює на надсучасному обладнанні

За словами першого заступника начальника Державної екологічної інспекції на Волині Олександра Ткачука, перевіряли причини забруднення річки Турія дуже ретельно.
— ПАТ «Ковельмолоко» не скидає свої відходи безпосередньо до Турії. Всі стоки йдуть до очисних споруд «Ковельводоканалу», лабораторія якого контролює, щоб вони не перевищували гранично допустимих скидів. Далі разом із каналізаційними стоками ковельського житлового фонду та стоками інших підприємств вони очищаються. І вже після очищення вода з «Ковельводоканалу» потрапляє в річку Турія. Тому сказати, що це «Ковельмолоко» забруднив Турію, ніхто не має права.
Чиновник вважає, що причин цієї екологічної біди на Турії кілька. Це й аварія на міському колекторі, з якого був викид у Турію, і самовільні скиди каналізаційних вод із Ковеля-2, й аномальна спека, що призвела до нестачі кисню у воді, каталізації хімічних процесів та отруєння фауни водойми. Олександр Ткачук пояснив, що цьогоріч по всій території України через спеку зафіксовано найбільший замор риби за останні часи. Наприклад, у річці Стохід, що не має сполучення з Турією та протікає за десятки кілометрів від Ковеля, замор риби був ще більшим, аніж у Турії.
Наразі міська влада вже відремонтувала колектор, а керівництво КОМО власним коштом дослідило русло меліоративного каналу та забетонувало всі саморобні каналізаційні стоки від приватних будинків.
Погодилися з висновками волинських екологів і їхні харківські колеги, які брали проби води на аналіз, бо тільки в Харкові є відповідне обладнання.
Директор ПАТ «Ковельмолоко» Дмитро Башко: «Ми задоволені, що нарешті з’ясувалася правда щодо справжніх забруднювачів Турії. Сьогодні «Ковельмолоко», як і багато інших молокозаводів України, значну частину своєї продукції продає в Росію, де дуже великий ринок збуту. Але всі, напевне, пам’ятають, як улітку головний санітарний лікар Російської Федерації заборонив ввозити до Росії українську молочну продукцію. Відтак російська санітарна служба почала перевіряти, чи відповідає всім європейським стандартам виробництво на українських заводах.
Перша перевірка тривала майже місяць. Росіяни зробили кілька незначних зауважень і відкрили кордони для української продукції. Але вже через два тижні — нові перевірки, і знову нас не пускають на російський ринок. За ті місяці, коли не могли збувати продукцію, завод зазнав майже 8 мільйонів гривень збитків. Третього такого закриття заводу ми не пережили б.
А щойно почали оговтуватися — з’явився депутат обласної ради Ігор Гузь, який заявив, що ПАТ «Ковельмолоко» забруднює річку Турія хімікатами. І це після того, як російські фахівці на надсучасному обладнанні, аналогів якому в Україні немає, перевірили якість продукції та додержання заводом санітарних норм! Цілком зрозуміло, що єдина причина таких звинувачень — вибори, адже одним із акціонерів ПАТ «Ковельмолоко» є Степан Івахів, із яким Гузь змагається за голоси по одномандатному виборчому округу № 21.
Якби звинувачення Гузя дійшли до Росії — нас знову закрили б. І ми були б змушені звільнити 400 працівників! Ми не мали б іншого виходу, як припинити купувати молоко в десяти тисяч селян, які сьогодні здають продукт на ПАТ «Ковельмолоко». Всі ці люди, які мають сім’ї, дітей, залишилися б без засобів до існування. Та хіба це хвилює Гузя? Йому головне — облити брудом свого конкурента Степана Івахіва й будь-якою ціною домогтися перемоги на виборах. Навіть якщо ціна такої перемоги — десять тисяч людських доль.
Коли ми нарешті з’ясували, хто насправді забруднює Турію, й отримали підтвердження від державних органів, що ПАТ «Ковельмолоко» не причетне до цього, відразу почали готувати позов проти Ігоря Гузя за наклеп. Адже через його безпідставні звинувачення підприємство зазнало збитків, до того ж завдано шкоду діловій репутації ПАТ «Ковельмолоко». Сума позову — 1 мільйон гривень. Наші юристи впевнені в тому, що ми його виграємо. А той мільйон, який через суд отримаємо від Гузя, поділимо між селянами, що здають молоко на підприємство. Я впевнений: після цього Гузь зрозуміє, що брехня завжди обертається серйозними наслідками!»
Telegram Channel