Курси НБУ $ 41.49 € 46.65
ДЕРЖАВНИЦЬКІ ПОГЛЯДИ ІГОРЯ ЄРЕМЕЄВА*

Волинь-нова

ДЕРЖАВНИЦЬКІ ПОГЛЯДИ ІГОРЯ ЄРЕМЕЄВА*

Лише за останніх п’ять місяців Ігор Єремеєв провів понад 340 зустрічей із жителями Волинського краю, відвідав усі без винятку села чи селища чотирьох районів Маневицького виборчого округу...

Лише за останніх п’ять місяців Ігор Єремеєв провів понад 340 зустрічей із жителями Волинського краю, відвідав усі без винятку села чи селища чотирьох районів Маневицького виборчого округу, а також всі трудові колективи — лікарів, лісників, освітян, поштарів, комунальників. «Приїхав, поспілкувався, переконав» та «Сказав — зробив», — приблизно так описували нам свої враження від зустрічей з Ігорем Єремеєвим волиняни

Артем ТАРАСЮК


Причому, жодна з них не схожа на пустопорожні балачки, якими перед виборами грішать політики. У Єремеєва все по-іншому. Він нікого зі своїх політичних опонентів не обливає брудом, не агітує за партії, не обіцяє «світле майбутнє» наступного дня після виборів. Натомість по-діловому, довірливо та чесно розмовляє з людьми, розповідає про свій план дій.
Ігор Миронович відверто ділиться з виборцями, чому свого часу пішов із політики, що спонукало повернутися до неї зараз, чому за 21 рік незалежності ми не збудували заможної держави і що потрібно насамперед зробити для України і Полісся, щоб відчути якісні зміни.
— Коли я бачу, що політики-запроданці роблять зараз із державою, як вони нищать все українське, то розумію, що так далі продовжуватися не може. Як можна було прийняти закон про російську мову? — каже на зустрічах з людьми Ігор Єремеєв. — Це такий своєрідний спосіб знищення українського народу. Стерти націю із землі можна двома способами: фізично — стріляючи, як під час війни, або знищивши її мову і культуру. Тож коли я бачив, як зараз нищиться українська державність і як Україна зупинилась у своєму розвитку на фоні інших держав, то прийняв остаточне рішення: повернутися в парламент. Чесно скажу, що воно для мене не просте і відповідальне, бо знаю, що таке працювати з людьми, звітувати за свої дії перед ними.
Розповідає Ігор Єремеєв і про свій перший законопроект, який ініціюватиме у Верховній Раді в разі обрання його депутатом. Він стосуватиметься самого парламенту, оскільки його ефективність на фоні бюджетних видатків на утримання не витримує жодної критики. За законопроектом Ігоря Єремеєва кількість депутатів у Раді повинна зменшитися із 450 до 225 і обиратися вони мають лише за мажоритарною системою.
— Хочеш у депутати — не ховайся за спиною партійного лідера. Йди до людей, допомагай, вирішуй конкретні людські проблеми, переконуй, доводь, що саме ти гідний бути народним обранцем. Деякі депутати сидять у парламенті по 15-20 років. Їм із вікна шикарного автомобіля по дорозі від Верховної Ради до своїх маєтків не видно, чим живуть звичайні люди в селах на Поліссі, — підкреслює Єремеєв.
— Чому за 20 років ми так і не збудували заможної держави? — звертається до людей на зустрічах Ігор Миронович і дає зрозумілу відповідь. — Бо не маємо чіткого бачення, що саме треба робити. В Україні за 21 рік незалежності досі не вирішено куди йдемо: у Європу чи у СНД? Тим часом про важливість такого плану свідчить приклад сусідніх держав. Польща, країни Прибалтики вирішили вступити в ЄС і в результаті зараз мають середню зарплату на рівні 9 тисяч гривень. Білорусь навпаки — захотіла будувати з Росією міні-СРСР і, як підсумок, — зберегла колгоспи і промисловість. А Україна все не визначиться — і в результаті тупцює на місці.
Персонально Ігор Єремеєв відстоює європейський шлях розвитку нашої держави, «тому що там є демократія і повага до прав людини. А ми зараз живемо в країні царів і царьків. Нам треба думати, яку державу залишимо нашим дітям».
Коли я проаналізував державну систему, то зрозумів, що у нас в країні є одна головна проблема, яка будь-який закон множить на нуль, нищить нашу освіту, медицину, знищила наші колгоспи і сільське господарство і все інше. Це корупція та хабарництво, — жорстко зазначає Ігор Миронович. — Як можемо її побороти? По-перше, зняти недоторканність зі всіх можновладців — від Президента до судді, а також провести в державі так звану люстрацію, тобто очищення влади шляхом відсторонення назавжди від неї тих посадовців, які хоч колись заплямували себе корупційними схемами. Адже відомо, що «риба гниє з голови». Цей шлях пройшли Польща, країни Балтики, Чехія, Грузія і позитивний результат не забарився.
Після того як основний напрям розвитку країни буде визначено, а лави чиновників очищено, потрібно, на думку Ігоря Єремеєва, зайнятися законами для розвитку економіки. Для Волині це має бути закон про спеціальний статус Полісся, який би привабив інвесторів, що в свою чергу створило б нові робочі місця для волинян. Особливу увагу державі також потрібно приділити статусу медика та вчителя, який би гарантував їм підвищені зарплати, пенсії, надання соціальних пільг. Наприклад, спеціальний статус для сільських освітян та лікарів буде закріплено на рівні закону, який вже підготовлено особисто Єремеєвим.
Щоб змінити ситуацію у сільському господарстві, повинен бути прийнятий закон, який би частково обмежував ввезення тієї закордонної сільськогосподарської продукції, яка вирощується в Україні. Наприклад, нині гречку, часник та цибулю ми веземо з Китаю, картоплю — з Єгипту, Польщі, Туреччини, а українські селяни змушені продавати свій врожай за безцінь. Все це через нерозумну політику держави, вважає Ігор Єремеєв. Така ж ситуація і з ціною на молоко. Нинішню закупівельну ціну Ігор Єремеєв вважає ганебною і каже, що вона повинна бути удвічі вищою, тобто хоча б на рівні 3,60 гривні за літр. Як її підвищити? Це повинна зробити держава за рахунок державної дотації, як в усіх цивілізованих країнах. І ситуацію можна змінити тільки законодавчо, заклавши суму такої дотації в державний бюджет. До речі, болючій для поліських районів темі заборгованостей за молоко Єремеєв також знаходить дієве вирішення. Так 6 жовтня за його ініціативи проблема невиплат селянам за молоко Рожищенського та Ратнівського заводами зрушилася з «мертвої точки». Були скликані народні збори з питань заготівлі молока, на яких оформлені колективна заява до прокуратури та позови до суду до цих несумлінних бізнесменів. Наразі судова справа триває, прокуратура розпочала перевірку, але обидва заводи вже частково виплачують борги селянам-здавачам молока. Все це — без зайвого піару, демонстративного перекриття міжнародних доріг чи постановочних мітингів біля органів державної влади. Чітко, компетентно, дієво та в інтересах людей.
На кожній зустрічі Ігоря Єремеєва люди уважно слухають та погоджуються з його баченням вирішення проблем в країні. Задають багато питань, наприклад: з ким він буде проводити реформи у разі обрання депутатом, адже йде на вибори самостійним і незалежним від партій кандидатом? На це питання Ігор Єремеєв відповідає відверто, за що в кожному селі отримує схвальну підтримку присутніх.
— У новому парламенті очікуються позапартійні, позафракційні депутати, які йдуть на вибори, як і я, окремо від будь-якої політичної сили. З ними і буду співпрацювати, займаючись захистом інтересів Волинського краю. Я принципово не йду під партійними прапорами, щоб потім не довелося виконувати команд партійних керівників і дякувати їм за те, що мене обрали депутатом. Не збираюся приєднуватися до партій і коли прийду до парламенту. Єдина моя партія є і буде — це тисячі виборців на окрузі, які довірять захищати їхні інтереси у Верховній Раді, тож і відповідати за свої дії буду лише перед вами. Тому я не буду голосувати за вказівкою якогось політичного керівника. Маю чинити все по совісті і в інтересах людей, бо інакше як я буду дивитися вам в очі, коли звітуватиму?!
Важко з такими словами не погодитися, бо ж ми всі втомилися від красивих, але й порожніх партійних гасел, від того, що в головах багатьох політиків немає чіткого бачення, як врятувати українську економіку, як захистити пенсіонерів, пільговиків чи багатодітних матерів, як дати гідну зарплатню вчителям та лікарям, як поставити на ноги сільське господарство. Натомість є жадоба влади, заради якої вони готові вступити до будь-якої партії і голосувати, як кажуть, забуваючи про інтереси своїх виборців, регіону чи навіть всієї країни.
Послідовний прихильник мажоритарної системи, яку відстоював навіть тоді, коли всі дружно хвалили партійну, Ігор Єремеєв переконаний, що лише добре знаний людьми депутат сьогодні може бути у парламенті їхніми «очима, руками, ногами». Отже, саме такий політичний діяч, захисник інтересів простих виборців зараз украй потрібен поліським районам, до яких у держави традиційно не доходять руки. Таким, зрештою, і був Ігор Єремеєв у 2002-2006 роках, коли волиняни довірили йому представляти їхні інтереси у Верховній Раді. Тож хоча з тих пір і минуло 6 років, люди добре знають його в окрузі, і кажуть, що кращого депутата, ніж Ігор Миронович, у них не було, тому висловлюють йому знову свою підтримку та довіру!

На фото: У рамках передвиборної кампанії кандидат у народні депутати провів кількасот зустрічей із волинянами.
Telegram Channel