«Опалювальний сезон-2013» не дає спокою ані газовикам, ані працівникам МНС та Держнагляду із охорони праці. Українці труяться чадним газом та підривають свої помешкання. Від початку року при використанні газу в побуті сталося понад 40 нещасних випадків, у яких постраждало майже 80 осіб. 27 із них загинули. Причиною 24 смертей стало отруєння чадним газом, ще 3 людини загинули через вибух газоповітряної суміші...
«Опалювальний сезон-2013» не дає спокою ані газовикам, ані працівникам МНС та Держнагляду із охорони праці. Українці труяться чадним газом та підривають свої помешкання. Від початку року при використанні газу в побуті сталося понад 40 нещасних випадків, у яких постраждало майже 80 осіб. 27 із них загинули. Причиною 24 смертей стало отруєння чадним газом, ще 3 людини загинули через вибух газоповітряної суміші.
У переважній більшості випадків причиною нещасть стає саме недбале ставлення до користування газовими приладами. Абоненти самовільно встановлюють чи ремонтують газові прилади та не дотримуються вимог безпеки під час їх експлуатації. Варто пам’ятати, що газ стає небезпечним, коли люди втрачають пильність. В різних кінцях країни із необережності користувачів газу трапляються нещасті випадки й основними причинами стає саме недбалість або самовільне встановлення газових приладів. Статистика знову і знову нагадує, що газ — це велике благо, однак він може бути і небезпечним, якщо відступити від суворих правил користування ним. l Користуватись газовими приладами можуть тільки особи, які пройшли спеціальний інструктаж у технічних кабінетах управлінь газових господарств. l Категорично забороняється самому робити ремонт газових приладів, балонів та газопроводів. l При виявленні запаху газу негайно закрийте всі газові крани та провітріть приміщення. Не запалюйте сірників. Не вмикайте і не вимикайте електроприлади. Викличте за телефоном 104 аварійну службу. l Не допускайте до користування газом дітей дошкільного віку, а також осіб у нетверезому стані. l В приміщенні, де розташовані газові прилади, не можна спати. Це може призвести до отруєння чадним газом. l Перед включенням газових приладів треба провітрити приміщення і на весь час їх роботи залишити кватирку відчиненою. Перевірте положення кранів на приладах і перед ними, вентиль на балоні. l Перш, ніж запалити пальники жарової шафи, необхідно провітрити її помахами дверцят чи залишити відчиненою на 5-7 хвилин. l Перед користуванням газовою колонкою перевірте наявність тяги в димоході і вентканалі, при її відсутності користуватись колонкою не можна. l Якщо пальник газової колонки горить під час відсутності напору холодної води, це означає, що колонка зіпсована, її необхідно виключити і повідомити в ремонтну газову службу. Пам’ятайте! Дотримання правил користування газовими приладами, їх вміла експлуатація та господарський догляд — запорука того, що газ буде надійним помічником у вашому господарстві і не принесе нещастя ні вам, ні вашому дому. При будь-яких аварійних випадках із газом викликайте аварійно-диспетчерську службу ПАТ «ВОЛИНЬГАЗ» за телефоном 104!