Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
БАТЬКАМ КОМПЕНСУЮТЬ ВИТРАТИ НА ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ-ЧОРНОБИЛЬЦІВ

Волинь-нова

БАТЬКАМ КОМПЕНСУЮТЬ ВИТРАТИ НА ХАРЧУВАННЯ ДІТЕЙ-ЧОРНОБИЛЬЦІВ

На Волині, як і в інших областях України, дітей, котрі мають статус потерпілих внаслідок катастрофи на ЧАЕС, у ці дні не годують гарячими стравами у школах...

На Волині, як і в інших областях України, дітей, котрі мають статус потерпілих внаслідок катастрофи на ЧАЕС, у ці дні не годують гарячими стравами у школах, бо Міністерство соціальної політики не провело тендерну процедуру закупівлі послуг на організацію харчування. Через обмежене бюджетне фінансування та зростання вартості послуг навряд чи вдасться забезпечити ним школярів протягом навчального року


Леся БОНДАРУК



– Немає з чого готувати сніданки й обіди. Ще з 1984 року такого не було, щоб дітей залишали голодними… Тепер вони бігають додому, щоб перекусити, і навчання зривається, – повідомила Валентина Хільчук, кухар загальноосвітньої школи в Прилісному Маневицького району.
Поки міністерські чиновники шукають вихід із ситуації, у кожному районі нашого краю проблему харчування дітей вирішують по-своєму. На Маневиччині на зборах директори шкіл спільно з головами батьківських комітетів вирішили, що батьки даватимуть гроші на сніданки та обіди, а потім отримають компенсацію від держави. В Любешівському НВК лише частину учнів харчуватимуть за батьківські кошти, а в сільських школах цього району взагалі відмовилися платити за харчування дітей. Відтак тут довелося змінити режим навчання і зробити одну велику перерву на 30—40 хвилин, щоб учні змогли пообідати вдома. Тим, хто живе далеко, доводиться перекушувати бутербродами, які беруть із дому.
У Камінь-Каширському районі приватним підприємцям дозволили у навчальних закладах організувати буфети. Щоправда, за оренду приміщення вони не платитимуть. Якщо у Маневицькому і Любешівському районах шкільні їдальні забезпечують харчами місцеві постачальники, то на Камінь-Каширщину торік привозили продукти з усієї України. Бо тендер на організацію харчування учнів тут виграло ТзОВ «Перша компанія Максимум», зареєстроване у Василькові Київської області на киянина Павла Максимова. Він відомий через скандальну фірму «Укропттрейд–ВС», що постачала паливо Міністерству оборони часів Михайла Єжеля. Чиновники Камінь–Каширської райдержадміністрації нарікали на високі ціни та неякісні продукти, які доправляли сюди для харчування понад 9300 дітей-чорнобильців. Так, за кілограм м’яса платили 50—70, масла – 82, сиру – 71, твердого сиру – 90 гривень. Щоб більше не допустити такого марнотратства державних грошей, місцева влада хоче самостійно проводити державні конкурсні закупівлі послуг із організації харчування дітей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.
Гарячі обіди і сніданки можновладці обіцяють повернути дітям-чорнобильцям у квітні, а батькам — компенсувати затрати на їхнє харчування. Для школярів від 6 до 10 років передбачено 180, від 11 до 14 років – 185, від 15 до 18 років – 190 гривень на місяць, пропорційно навчальним дням. Щоб отримати ці кошти, необхідно звернутися до районного управління соціального захисту населення з відповідною заявою та довідкою із навчального закладу. Тим часом уряд лише взявся за нову редакцію закону про держзакупівлі, щоб витрати державного бюджету стали прозорими, а не такими, якими бачите за результатами дослідження розслідування агенції журналістських розслідувань «Слідство інфо».
Telegram Channel