Курси НБУ $ 41.58 € 46.86
ЗЕРНО БУДЕ В ЦІНІ

Волинь-нова

ЗЕРНО БУДЕ В ЦІНІ

Господарство «Рать» Луцького району уже завершило посівну ярих зернових...

Господарство «Рать» Луцького району уже завершило посівну ярих зернових...

Сергій НАУМУК


...На весняному полі сівалка креслить рівненькі смужки. Головний агроном СГПП «Рать» Микола Романюк широкими кроками міряє ріллю, приглядається до ґрунту, щось обмірковує. «Уже посіяли 300 га ярої пшениці, 200 га ярого ячменю, 50 га вівса. До кінця дня дамо раду ярим зерновим, а це 700 га. Усі культури підживили, усюди закрили вологу. Наступного тижня почнемо сіяти кукурудзу та цукрові буряки», — каже він.
— Площі під культурами у нас стабільні. Цього року посіємо по тисячі гектарів озимих зернових та кукурудзи, 300 — сої та 15 — овочів. Площу під буряки зменшили з 400 до 200 гектарів. Але за рахунок родючості зберемо стільки ж солодких коренів, як і раніше, — додає керівник господарства Віктор Шумський.
Цьогорічна рання весна прискорила початок польових робіт. Озимі нині тішать око — їх посіяно 166 тисяч га, що на 4 тисячі більше, ніж торік. До речі, в Україні площі під озимими зменшилися на 4 відсотки. Волинські аграрники планують засіяти 278 тисяч гектарів ярими культурами, з них зерновими — 105 тисяч га, технічними — 49 тисяч га, картоплею та овочами — 80 тисяч га.
— Зерно цього року буде мати добру ціну, особливо жито — на Волині площі під нього зменшили на 10 відсотків, а загалом в Україні посіяли лише 66 відсотків до рівня минулого року, — вважає директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко, а тому рекомендує розширювати площі під кукурудзу на зерно. — Врожай кукурудзи на Волині — 73 ц/га — найвищий в Україні, а передові господарства мають навіть по 100 ц/га. Це досить хороший показник, що свідчить про рентабельність цієї культури.
Чимало господарств планують збільшити посіви й солодких коренів, адже торік цукру в Україні було вироблено значно менше від обсягу річного споживання. Лише завдяки великим перехідним запасам не відчувалося нестачі цього продукту на ринку. За нинішніх цін, а вони відчутно зросли, на буряківництво знову звернули увагу. Принаймні на Волині під цукрові буряки відведуть 20 тисяч гектарів, що на 2,5 тисячі більше, ніж торік.
Господарства вже дали добрива під озимий ріпак, а деякі навіть удруге. Загалом озимих підживлено понад 70 відсотків, хоча в деяких поліських культур таких площ лише четверта частина. Скидається на те, що нинішня посівна вдала для аграрників, тим паче що погодні умови цьому сприяють. А яким буде врожай та чи матимуть господарства прибутки — дізнаємося восени.

На фото: Микола Романюк, Роман Негодюк, Микола Рудецький, віктор Шумський та Юрій Горбенко (зліва направо) оглядають нову сівалку.
Telegram Channel