Напередодні найбільшого християнського свята у Луцьку стартувала «Школа писанкарства» (на фото) за підтримки благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці ― Новий Луцьк»...
Напередодні найбільшого християнського свята у Луцьку стартувала «Школа писанкарства» (на фото) за підтримки благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці ― Новий Луцьк»
Марія ТКАЧЕНКО
Упродовж 4 днів дітлахів ознайомлювали з пасхальними традиціями нашого народу та навчали розмальовувати Великодні яйця. Проект реалізовували разом із Інститутом мистецтв СНУ імені Лесі Українки і Луцьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Участь в акції взяли більше 40 дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Куратор заходів Галина Вахромеєва, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Інституту мистецтв, запропонувала присутнім виготовити писанку «Зоряне небо». Опановувати тонкощі розпису дітлахам допомагали студентки‑третьокурсниці Марія Горбатюк та Ірина Ільчук. Дівчата ще з дитинства цікавилися писанкарством, навчалися в художніх школах, а тепер вдосконалюють свої вміння в Інституті мистецтв. — За допомогою вмоченого у віск розігрітого писачка на яйце наносять кольорові цятки, ― розповіла Марія. ― У центрі малюють символічну рослину або геометричний візерунок. На Волині одним із найулюбленіших знаків є зірка, яка асоціюється з теплом і сонцем. Семирічна Настя Сіпаченко вперше взяла до рук писачок. Обережними рухами наносила орнамент. Її мама тим часом повідомила: дівчинка із нетерпінням чекає прийдешніх свят і радо зголосилася взяти участь у майстер–класі. Настя має проблеми з зором, ходить у спеціалізовану групу дитсадка №21. На дозвілля не завжди вистачає часу, тому ініціатива фонду стала для них хорошою нагодою проявити творчі здібності. Ліля Кравчук та її брат Богдан пообіцяли мамі, що після занять удома спробують розмалювати писанки до свята. — Помітила, що діти цікавляться рукоділлям, ― каже жінка. ― Але часто хворіють, тому на гуртки не ходять. Можливо, тут у них проявиться хист до писанкарства. Зараз спостерігаю, що малеча уважно слухає наставниць і старанно виконує завдання. Діти пообіцяли, що продовжать навчання вдома. Адже отримали від фонду подарунки: матеріали для роботи та книжки Андрія Бондарука «Як написати писанку». — Народне мистецтво потрібно розвивати і підтримувати, ― вважає куратор школи Галина Вахромеєва. ― Діти повинні знати, де їхнє коріння, не цуратися свого роду і плекати українські обряди. Лише тоді ми зможемо побудувати вільну і незалежну державу. Разом із дітьми свої писанки радо розмальовували і дорослі ― батьки та представники благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці ― Новий Луцьк». ― Хочеться, щоб рідне, автентичне приходило до дітей змалечку, ― зазначила заступник голови правління благодійного фонду Ірина Констанкевич. ― Щоб світ українства став органічною потребою нашого життя. Сьогодні це актуально, адже ми, на жаль, ще не маємо такого потужного національного самоусвідомлення, яке було б надійним оберегом і захистом від зовнішніх і внутрішніх небезпек. Маємо розуміти, що ми є українцями.