Курси НБУ $ 41.75 € 48.61

КОЛИ СЛОВО ЄДНАЄ НАРОДИ

Польсько-українські зустрічі майстрів виразного слова, що днями відбулися в Центрі культури міста Любліна, перетворилися на справжнє торжество братніх літератур...

Польсько-українські зустрічі майстрів виразного слова, що днями відбулися в Центрі культури міста Любліна, перетворилися на справжнє торжество братніх літератур

Галина КАЖАН, заслужена артистка України


Уже вдев’яте Анна Кравчик разом зі своїми творчими побратимами організовує загальнопольський конкурс декламаторів української поезії та прози. І всьоме в Луцьку проходив відбірний тур виконавців польської, який засвідчив неабиякий інтерес нашої молоді до класиків літератури, а також сучасних авторів братньої країни. Відтак 14 найкращих декламаторів з України і 15 із Польщі не змагалися, а демонстрували свою вправність доносити до слухача вподобані твори. Їхню виконавську майстерність оцінювало поважне журі у складі відомого польського поета і перекладача Богдана Задури, театрального режисера–постановника з Варшави Мар’яна Камєцкєго, а також письменниці й журналістки зі Львова Наталки Сняданко.
Визначити перших серед найкращих — справа вельми складна, адже українські конкурсанти, особливо волиняни, намагалися читати польську поезію в оригіналі, тоді як поляки — перекладений варіант. Несподіваним відкриттям для автора цих рядків стало виконання юнаком, який у програмі був зазначений під йменням Володимир Маковський, Віталія Коротича польською мовою, а опісля вишуканою українською — відомого твору Івана Франка «Беркут». Важко було передбачити, який вердикт винесе суддівська колегія, але з огляду на свій досвід, чи, може, так душа хотіла, перемогу віддала цьому виконавцю. І не помилилася: перше місце з польської сторони присудили саме Володимиру Маковському, а з української — режисеру Волинського телебачення Вікторії Поліщук за виконання поезії Богдана Задури «Готель Україна».
Та яким було моє здивування, коли, вручаючи дарунок від редакції «Волині–нової» — «Кобзар» Тараса Шевченка, довідалася, що Володимир, студент одного з польських вишів, українець із Рівного. Насправді шляхи Господні передбачені, і «Кобзар» потрапив у надійні руки. Інші дарунки, а це диски з піснями на слова Тараса Шевченка «З Кобзарем у серці» у виконанні дуету «Душа Волині та тріо «Лелія», отримали наставники–інструктори талановитої молоді.
Не було на святі переможених, кожен учасник відчував свою особисту перемогу. Цьому сприяла винятково дружня атмосфера, яку створював ведучий зустрічей дивовижно артистичний та щирий Матеуш Новак, в якого є чого навчитися навіть уже досвідченим майстрам.
І найцінніше, звичайно, це спілкування, яке урізноманітнило спільні інтереси молодих у прагненні змінити світ на краще.
Telegram Channel