Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
У КУТОЧКУ ПАМ’ЯТІ ЕДУАРДА ГРИНЕВИЧА КАЛИНА ПУСТИЛА ЛИСТОЧКИ

Волинь-нова

У КУТОЧКУ ПАМ’ЯТІ ЕДУАРДА ГРИНЕВИЧА КАЛИНА ПУСТИЛА ЛИСТОЧКИ

Про життєвий подвиг Героя розповідали два куточки пам’яті. Один організувала дирекція, а другий – вчителька Оксана Домарацька у класному приміщенні. Нині куточків уже немає....

Дирекція школи села Деревок Любешівського району чинить супротив облаштуванню в цьому закладі куточка пам’яті Героя Небесної сотні свободівця Едуарда Гриневича (на фото). Це, мовляв, може негативно впливати на молоде покоління, повідомили виборці народному депутату України Анатолію Вітіву під час особистого прийому громадян та зустрічі в райцентрі. Щоб з’ясувати, чи це справді так, журналістка «Волині» вирушила у Деревок

На сільському цвинтарі над могилою 28-річного Едуарда Гриневича розвивається державний синьо-жовтий стяг із написом «Героям слава!». Біля хреста досі багато вінків і квітів, а з фото привітно усміхається красиве обличчя молодого хлопця. Довкола голосно співають пташки і ніжно шумлять дерева – йому б радіти весні та зеленій красі довкола… Та не судилося.
Односельчани називають його «Наш Едик», згадують із сумом, бо був розумним, добрим і чуйним. Після того, як вони довідалися про його загибель, у школі, де навчався, на лінійці вшанували його вчинок. Про життєвий подвиг Героя розповідали два куточки пам’яті. Один організувала дирекція, а другий – вчителька Оксана Домарацька у класному приміщенні, де Едуард не раз бував на різних святкових заходах, фотографував учасників, адже тут навчається його улюблена племінниця Юля.
Нині куточків уже немає. За словами директора школи Андрія Юрка, вони нагадували про жертви протистояння на Майдані впродовж 40 днів по смерті Едуарда, тобто до квітня.
— Зараз наші завучі працюють над тим, щоб зібрати більше документів і до початку нового навчального року оформити меморіальний куточок нашого земляка в Музеї бойової слави. Також плануємо виготовити настінний стенд, який розмістимо у фойє, – пояснив директор.
Він провів до шкільної бібліотеки, де на одному столі розкладені матеріали, що були в пам’ятному куточку. З іншого кабінету завуч принесла фото патріота. Екскурсія навчальним закладом, де гарні умови для дітей, була цікава. А от Музей бойової слави чомусь закритий.
Тим часом у другокласників щойно закінчився останній урок. Запитую дітлахів, чи знають про Едуарда Гриневича. У відповідь – ліс піднятих рук.
— Він пішов на Майдан, щоб у нас було мирне небо, – повідомила Катя.
— Він хотів зберегти Україну, – доповнює рідна племінниця Едика Юля Чубарик.
— Він був добрим і любив нашу Юлю, а ще любив усю Україну, – сказав Ілля.
— Він у моїй душі – герой, – серйозно промовив Денис.
— Біля фотографії у нашому куточку пам’яті стояли вербові котики і калина, яка невдовзі розпустилась, – поділилася спостережлива Люда.
Калину мама Едика пізніше забрала, щоб посадити біля могили. А його рідна сестра Тетяна нещодавно висадила на площі біля школи білі ромашки. Їх дуже любив брат. Депутати Деревківської сільської ради на останній сесії ухвалили назвати цей майдан іменем Едуарда Гриневича. Місце справді гарне – поряд церква, адмінбудинок, пам’ятний знак до 450-річчя від першої писемної згадки про село.
— Не розумію, чому треба було демонтувати куточок, – після приїзду з Любешівщини сказав мені директор однієї з луцьких гімназій під час нагородження обдарованих учнів області. – Якби це був наш випускник, ми б такого не зробили. Тепер також збиратимемо матеріали про Героїв Небесної сотні, бо вони – приклад для молодих патріотів.
Куточки пам’яті волинянам, які загинули, є й в інших навчальних закладах. На другому поверсі головного корпусу Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки стенд із портретами учасників протистояння також нагадує студентам про тих, хто загинув за Україну. В Олиці дирекція школи, де навчався Герой Небесної сотні Іван Тарасюк, уже збирає про нього матеріали. А Сергія Байдовського щодня біля пам’ятних куточків згадують у двох навчальних закладах – Соснини Іваничівського району і №6 Нововолинська. Про Василя Мойсея учні та вчителі школи №21 Івано-Франківська, де він навчався, готують наукові дослідження, знімають документальний фільм про Небесну сотню, планують виготовити стелу пам’яті. А місце за партою, де сидів Герой, віднині є почесним.

На фото: Він радів життю і став для нас прикладом.
Telegram Channel