Курси НБУ $ 41.45 € 46.96
ТУРІЙСЬКИЙ КОМБІКОРМОВИЙ ЗАВОД ХОЧУТЬ ЗУПИНИТИ*

Волинь-нова

ТУРІЙСЬКИЙ КОМБІКОРМОВИЙ ЗАВОД ХОЧУТЬ ЗУПИНИТИ*

Перед виборами для декого він починає «неприємно пахнути»...

На цій темі не спекулював хіба лінивий. Її порушують чітко за графіком — незадовго до виборів в обласну чи Верховну Раду. Не стали винятком і позачергові парламентські перегони. Як тільки Президент підписав Указ про розпуск Верховної Ради, вже наступного дня «вболівальники» за долю турійчан зібрали виїзне засідання селищної ради перед комбікормовим заводом (на фото)

Ірина КАЛИНЕВИЧ


Його просто гріх було не організувати, адже захід стовідсотково виграшний. Справа в тому, що на підприємстві ТзОВ «Агротехніка» ще раніше повідомили, що діючі фільтри будуть підсилені потужною багаторівневою системою очистки повітря. Людей запевнили, що їхнє звернення не залишиться без уваги і вже в жовтні запрацюють додаткові установки зі знешкодження пилу та запаху. Знаючи це, стає зрозуміло, чому ймовірним кандидатам по округу вкрай необхідно було постояти під заводом, повимагати встановлення фільтрів, які все одно працюватимуть, а тоді приписати собі цю перемогу та перетворити її у політичні дивіденди — голоси турійчан. Дійсно, як не підтримати «вболівальника», який на словах піклується про здоров’я людей? Куди там тому нардепу, який подарував центральній районній лікарні реанімобіль. Говорити ж набагато легше, ніж роками працювати з громадою, фінансово підтримувати її ініціативи. Так можна і комбікормовий завод зупинити, бо ж перед виборами починає «неприємно пахнути».
То нічого, що без роботи залишаться півтори сотні працівників, які щомісяця отримують в середньому 3 тисячі гривень. Що місцевий бюджет після зупинки виробництва втратить майже чотириста тисяч відрахувань — саме стільки податків сплатило підприємство за перше півріччя 2014-го. Рахувати чужі збитки — то не справа «вболівальників». Хоча, можливо, вони все-таки візьмуть на себе відповідальність за працевлаштування вивільнених із заводу людей. Наприклад, реалізують стратегічний план будівництва у Турійську парфумерної фабрики, щоб запах був лише приємний.
А закрити «дірку» в місцевому бюджеті можна дотаціями з казни, наприклад, тими грішми, що передбачалися на фінансування українського війська. Є ще й третій варіант: не зупиняти завод, а без галасу дочекатися завершення модернізації фільтраційної системи. Та навряд чи потужні очисні установки, якими обладнані європейські підприємства–виробники комбікормів, гарантуватимуть людям спокій. На жаль, досвід підтверджує, що передвиборчий вітер в Україні віє завжди по–особливому — здіймаючи неприємний запах.
Telegram Channel