Курси НБУ $ 41.58 € 46.86
Степан ІВАХІВ: «НАЙВАЖЧЕ ПРАЦЮВАТИ У ПАРЛАМЕНТІ НА ЗЛАМІ ВЛАДИ»*

Волинь-нова

Степан ІВАХІВ: «НАЙВАЖЧЕ ПРАЦЮВАТИ У ПАРЛАМЕНТІ НА ЗЛАМІ ВЛАДИ»*

До виборів 2012–го народний депутат України Степан Івахів був абсолютно не публічною людиною і займався лише бізнесом...

До виборів 2012–го народний депутат України Степан Івахів був абсолютно не публічною людиною і займався лише бізнесом. Тільки коли став парламентарем, почав давати інтерв’ю та вести свою сторінку в соціальній мережі «Фейсбук». На запитання журналістів він завжди відповідає конкретно, без зайвої патетики, не уникає незручних запитань і завжди говорить по суті. Така поведінка нетипова для вітчизняних політиків, які приходять на політичні ток–шоу

Сергій КРАЙВАНОВИЧ


Щоб побачити справжнього Степана Івахіва та зрозуміти, яка він людина, прочитати газети замало. Треба поспілкуватися з ним особисто, почути, що про нього говорять волиняни. Така нагода випала якраз тоді, коли парламентар працював на своєму окрузі, відвідав кілька поліських сіл, зустрівся з сотнями виборців. Вони й розповіли, як уперше поспілкувалися зі Степаном Петровичем і він зумів переконати їх, що не всі депутати однакові.
Під час минулої виборчої кампанії багато селян не вірили, що претендент на мандат, який із бізнесу пішов у політику, буде реально працювати у Верховній Раді: писатиме закони, зустрічатиметься з виборцями та виконувати те, що обіцяв під час передвиборчої кампанії. Люди вже звикли, що політики обіцяють «зірку з неба», заграють з ними тільки до виборів, а потім зникають. Сумніви розвіялися, коли Степан Івахів одразу після перегонів приїхав на свій округ, щоб почути про проблеми, які турбують місцевих жителів.
— Наш депутат дуже швидко налагодив роботу в Старовижівському, Ратнівському, Ковельському та Шацькому районах, — ділиться враженням сільський голова Солов’їв Старовижівського району Василь Абрамчук. — Його помічники постійно вивчають потреби громад та слідкують, як представники влади виконують його депутатські запити. Коли Степан Петрович відвідує нашу сільську раду, він обов’язково цікавиться, чи ремонтують дороги, чи освітлені вулиці або що потрібно зробити для наших соціальних закладів.
— Перед тим, як проголосувати в парламенті з важливих питань, які стосуються життєдіяльності сіл, Степан Петрович цікавиться думкою керівників сільських громад, — говорить сільський голова Синового цього ж району Сергій Коцюбчик. — Тільки тоді вирішує, яку позицію займе.
— Пригадую, коли народні депутати обговорювали цьогорічний бюджет, він телефоном повідомив, що в державному кошторисі на 2014–й закладено 25 мільйонів гривень для 21–го округу. «Якщо я проголосую за нього, мене будуть критикувати опоненти та звинувачуватимуть у підтримці влади. А якщо не підтримаю цей документ, села залишаться без фінансування. То як мені вчинити?», — просив поради Степан Івахів, — пригадує Микола Калачук, сільський голова Забродів Ратнівського району. — Тоді керівники органів місцевого самоврядування попросили його проголосувати за бюджет, бо інакше поліські села не вижили б.
На думку Миколи Михайловича, обранець поліщуків вчинив тоді правильно, хоча, проголосувавши за бюджет, свідомо прийняв на себе весь удар критики. Але це було не останнє для нього випробування. За те, що Степан Івахів із Ігорем Єремеєвим та Сергієм Мартиняком відмовилися голосувати за диктаторські закони 16 січня, погрожували не тільки зруйнувати їхній бізнес, але й вкоротити життя. Потім їх запросив до себе Янукович та змушував підтримати «Закон про заручників» Юрія Мірошниченка. Але й тут Степан Петрович із колегами проявили стійкість і відмовилися це зробити.
Та найважче, мабуть, було 20–го лютого, коли на Майдані загинула Небесна сотня. Того дня саме позафракційні депутати, серед яких був і Степан Івахів, запросили всіх депутатів зібратися у Верховній Раді та проголосувати за постанову про припинення кровопролиття. До слова, текст цієї постанови написав особисто Володимир Литвин в офісі компанії «Континіум» в Києві.
— На першу мою депутатську каденцію випали доленосні для нашої країни випробування — Революція гідності, анексія Криму, війна на Донбасі. Щодня доводиться ухвалювати рішення, від яких залежать реальні людські долі, — каже Степан Івахів. — Скажу відверто, не був готовий до такого. Але це наша доля і наш обов’язок, — переконаний нардеп.
У кожному селі сьогодні його запитують, чи буде знову боротися за депутатський мандат? Степан Петрович чесно відповідає:
— Буде мир, подумаю про вибори. А як буде війна, то про які вибори може йти мова?
Однак під час зустрічей із Степаном Івахівим люди наполягають:
— Степане Петровичу, ми вас обирали на п’ять років, а минула лише половина цього терміну. Тож треба допрацювати, — сказали жителі на зустрічі в селі Велимче Ратнівського району.
Виборці Волинського Полісся переконалися, що обрали такого представника до Верховної Ради, який насправді дбає про свій округ і працює на совість. Тому вони не можуть уявити, що замість Степана Івахіва у парламенті їхні інтереси представлятиме хтось інший.
— Нам не треба балачок із трибуни, — вважають люди. — Або побрехеньок у передачі Савіка Шустера! Народний депутат має постійно і системно працювати у парламенті, тому саме Степан Івахів має боротися за мандат — тільки сам, без партійних прапорів. Бо наш обранець має служити не партії, а людям.
Після того, як упродовж дня спілкувався з волинським нардепом та жителями його виборчого округу, зробив висновок — за час свого депутатства Степан Петрович Івахів став для Волинського Полісся своїм. Бо постійно зустрічається з громадами, розповідає про парламентську роботу, радиться, які ще проблеми потрібно вирішити. В спілкуванні він простий і доступний. Говорить зрозумілими словами про складні речі. А найголовніше — люди побачили, якою має бути діяльність народного депутата. Тут Степан Петрович встановив дуже високі стандарти. Їм має відповідати будь–який кандидат, котрий захоче завоювати довіру виборців Полісся.

На фото: У селах свого виборчого округу Степан Івахів завжди дорогий гість.
Telegram Channel