Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
ЯК ЗРОБИТИ ДОСТУПНІШОЮ ПРОФЕСІЮ ЛІКАРЯ?

Волинь-нова

ЯК ЗРОБИТИ ДОСТУПНІШОЮ ПРОФЕСІЮ ЛІКАРЯ?

Над цим міркували під час зустрічі в Луцькому базовому медичному коледжі...

Над цим міркували під час зустрічі в Луцькому базовому медичному коледжі директори волинських медичних навчальних закладів ІІ рівня акредитації та представники Тернопільського державного медичного університету ім. І. Горбачевського. У розмові взяв участь і голова Волинської обласної ради Валентин Вітер...

Галина СВІТЛІКОВСЬКА



Випускниця Луцького медичного коледжу Надія Павлючик торік була визнана найкращою медсестрою України. Дівчина з поліського села Люб’язь працює в Любешівській центральній районній лікарні. На запитання журналіста, чи не мріяла вона здобути професію лікаря, Надія лише тихо зітхнула. Навчання в медичному університеті для людей зі скромними статками не завжди доступне. Плата з кожним роком підвищується. Для багатьох справді талановитих і закоханих у медицину молодих волинян можливості професійного зростання обмежені. А тим часом у сільській місцевості бракує лікарів: приїжджі спеціалісти надовго не затримуються. Незважаючи на те, що випускників університетів зобов’язують відпрацювати за місцем скерування 3 роки, повністю кадрову проблему вирішити не вдається.
Як свідчить досвід, найкраще «акліматизовуються» ті випускники медуніверситетів, які родом із сільської місцевості, з простих хліборобських сімей. Тому й важливо, щоб вони мали змогу навчатися і повертатися додому кваліфікованими лікарями. Особливо ті, хто вже довів серйозність своїх намірів, успішно засвоївши програму медичного коледжу.
У зв’язку з цим голова обласної ради Валентин Вітер звернувся до професорсько–викладацького складу Тернопільського медичного університету та керівників волинських медичних коледжів з пропозицією обміркувати можливість полегшення таким випускникам доступу до вищої освіти.
— Договір про співпрацю з Тернопільським медичним університетом дасть змогу молодим людям із середньою медичною освітою зекономити на оплаті за навчання, адже вони зможуть стати студентами відразу другого курсу. А на окремі спеціальності — навіть третього. Переваги спрощеної системи вступу також у тому, що відпадає необхідність проходити зовнішнє незалежне оцінювання, достатньо успішно здати профільні екзамени, визначені в університеті. Співпраця наших коледжів із вищими навчальними закладами тривала й раніше, але в нинішніх умовах є необхідність її поглиблювати, розширювати, — сказав Валентин Вітер, який, до речі, і сам є випускником Тернопільського медичного університету.
Цьогоріч волинські медичні коледжі дають путівки у професійне життя 740 юнакам і дівчатам. Чимало з них планують вступати до університетів. Як повідомили гості з Тернополя, у новому навчальному році буде збільшено кількість бюджетних місць для бажаючих стати сімейними лікарями. Декан медичного факультету доктор медичних наук, професор Оксана Боярчук розповіла, що багатьох випускників коледжів приваблює можливість здобувати вищу сестринську освіту дистанційно: вони навчаються, працюючи у різних лікувальних закладах за спеціальністю.
— У Луцькому медичному коледжі гордяться багатьма своїми випускниками, які стали відомими й авторитетними фахівцями. І тут у нас багато знайомих облич, тих, хто продовжив навчання у Тернопільському медуніверситеті, кого ми вважаємо гордістю нашого навчального закладу. Рівень підготовки вихованців волинських коледжів достатньо високий, — так оцінила роботу наших викладачів, які готують майбутніх медиків, декан стоматологічного факультету Тернопільського медуніверситету Світлана Байцанюк.
А для тих випускників, хто збирається вступати на фармацевтичний факультет, цілком реальною є перспектива стати студентом відразу третього курсу, повідомив декан Дмитро Коробко. Після юридичного оформлення угоди про співпрацю медичних коледжів з університетом буде узгоджено навчальні програми, відпрацьовано механізм ліквідації академічної різниці. При тому, що студенти, які навчаються за контрактною системою, сплачують за рік близько 20 тисяч гривень, скорочення терміну здобуття вищої освіти дасть відчутну економію коштів.

Фото Людмили МАХНОВЕЦЬ.
На фото:
Голова обласної ради Валентин Вітер, представник Тернопільського медуніверситету Дмитро Коробко та директор Луцького базового медичного коледжу Аліса Хмелькова спілкувалися зі студентами та викладачами.
Telegram Channel