Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
ДОРОГІ НАШІ ПЕРШОКЛАСНИКИ

Волинь-нова

ДОРОГІ НАШІ ПЕРШОКЛАСНИКИ

Щоб зібрати дитину до школи, батьки цьогоріч мають викласти щонайменше три тисячі гривень...

Щоб зібрати дитину до школи, батьки цьогоріч мають викласти щонайменше три тисячі гривень

Євгенія СОМОВА


До 1 вересня залишилося зовсім нічого, тож батьки майбутніх першачків поспішають придбати все необхідне для своїх школяриків, аби як належить підготувати їх до школи. У супермаркетах та на ринках зараз людно. Заклопотані мами з дітками вибирають рюкзачки, одяг, канцтовари. Найскладніше нині батькам першокласників. Адже їм потрібно закуповувати усе, як то кажуть, з нуля. Скільки ж коштує спорядити шестилітка до школи? Відповідь на це запитання ми шукали у відділах дитячого одягу торговельних мереж, на ринках, у магазинах канцтоварів.
Серед найдорожчих покупок – шкільна форма і портфелі. Економія тут, стверджують батьки, недоречна. Дешеві рюкзаки до кінця року не витримують, розповзаються по швах, а в синтетичній формі дитині буде некомфортно. Щодо цін, то вони кусаються. Ціни на рюкзаки і портфелі стартують від 300 гривень. Правда, за такі гроші пропонують китайську продукцію, і гарантії, що дитина доносить ранець до кінця навчального року, ніхто не дає. А ось виготовлені з водовідштовхувального матеріалу міцні ранці німецького виробництва з ортопедичною спинкою і світловідбивними елементами обійдуться дорожче – від 500 гривень. Моделі вітчизняного або польського виробництва значно дешевші, доступніші.
Широкий асортимент шкільних форм. Ціни на них різні, залежно від якості матеріалу, комплектації. Можна придбати маленькому школярикові костюм-«двійку» (піджак, штани) чи «трійку» (те ж плюс жилет). Так само і для дівчаток.
– Торік я старшій доньці купувала шкільну форму-«трійку» за 600 гривень, а для молодшої, котра цього року теж іде у перший клас, за точнісінько таку ж довелося вже викласти 700, – сказала у розмові мама першокласниці Світлана Лисецька.
Ціни на костюми для хлопчиків – у діапазоні від 470 до 1100 гривень. Можна, щоправда, купувати окремо піджак і добирати до нього штанці, але дешевше не вийде. Сорочка з краваткою обійдеться у 250–340 гривень, блузка для дівчинки – у 230–360 гривень, у супермаркетах за акційними цінами можна придбати і від 130 гривень. А от за сарафан доведеться викласти 400–450 гривень. За піджак зі спідницею – від 500 до 1000 гривень. Є й дорожчий, так званий дизайнерський одяг – понад 600 гривень за сарафан чи 1500 за комплект із блузки, спідниці й жилета. Торік найдешевша форма для хлопчиків і дівчаток коштувала відповідно 450 і 500 гривень. Банти можна купити (залежно від розміру і дизайну) за 28–50 гривень. А ще ж першокласникам потрібне взуття. Найдешевші шкіряні туфлі для дівчинки – 210–300 гривень, для хлопчика – 270–350. Взуття зі штучної шкіри обійдеться, звісно, дешевше, але у ньому дитині буде некомфортно. Зрештою, навіть якщо при цьому вдасться трохи зекономити, то за місяць-два доведеться знову витрачатися і купувати нову пару. Для перезувного підійдуть і балетки – 95 гривень. Спортивна форма для хлопців і дівчат коштує більш як 280 гривень (штани плюс олімпійка). З футболкою – дорожче, 435 гривень. Якщо мами захочуть замінити білу блузку для першокласниці на вишиванку, то мусять приготувати ще 300 гривень.
Канцтовари. Їх потрібно багато. Це і різнокольорові олівці, і фломастери, і ручки, й приладдя для образотворчого мистецтва... Діапазон цін досить широкий, як і асортимент. Можна вибрати товари на будь-який смак. Вартість зошитів, які цьогоріч дещо подорожчали, залежить від кількості сторінок і якості паперу. Найдешевші коштують 1,84–2,15 (торік — від 80 коп. до 1,15 грн). Зошитів для першокласників беруть небагато. Максимум 10 штук. Пізніше можна буде докупити, якщо не вистачатиме. Правда, перед 1 вересня у багатьох торгових мережах проводяться акції. Скажімо, у луцьких магазинах «Світ канцелярії» на шкільні товари пропонують 12-відсоткову знижку. Тож зошити там можна купити і за 1,70 грн.
Щоденники (від 11 до 70 грн) діти намагаються вибирати самі. Хлопчики шукають із «тачками» чи улюбленими футболістами або ж мультяшними героями, дівчатка – з ляльками, артистами, тваринами. А ось пенали всі купують місткі, з кількома відділеннями. Їх, звісно, треба чимось наповнити. Простий олівець коштує від 2,25 грн, фломастери – від 17,50 грн, лінійка – 5,25, точилка для олівців – від однієї гривні, гумка – від 2,75 грн... У портфель першачка треба покласти і набір для творчості: папка – від 26 гривень, фарби і набір пензликів зі склянкою – від 67 грн. А ще ж потрібні кольорові папір і картон, клей, ножиці, кольорові олівці... Не забути б і пластилін, дошку для ліплення. Окрім того, у портфелі має бути щонайменше дві кулькові ручки (як мінімум по гривні кожна) – одну дитина може запросто «посіяти» уже в перші дні навчання. За нашими підрахунками, в середньому набір канцтоварів обійдеться майже у 450 гривень. Однак це ще не всі витрати. Батьків чекає купівля посібників для поглибленого вивчення того чи іншого предмета. Так, мама луцької першокласниці Оленки зізналася: ще наприкінці травня здала 700 гривень на придбання підручників, прописів та зошитів із друкованою основою з англійської мови і природознавства. Спробуємо підсумувати усі витрати: шкільна і спортивна форми, канцтовари, взуття, аксесуари (банти, галстук або метелик)... Щоб зібрати до школи хлопчика шести років, потрібно щонайменше три тисячі гривень, дівчинку – від 3500 грн. Але і це не остаточна сума витрат, бо для розрахунку бралася середня ціна товарів і не враховувався ряд дрібниць, які знадобляться першокласникам. Скажімо, підставка для книг, обкладинки для підручників та зошитів, коректор... До того ж усі батьки знають, що Свято знань не обходиться без квітів. Доведеться розкошелитися і на них. Якщо зараз букет із п’яти гладіолусів коштує 25 гривень, то у переддень Першого дзвоника ціни підскочать щонайменше до 50 гривень. Отож, підрахувавши усі витрати, батьки з повним правом можуть сказати: «Дорогі ви наші першачки».
Telegram Channel