Курси НБУ $ 41.75 € 48.61
ЗАКРИЮТЬ 16 ШКІЛ, А СКІЛЬКИ ВІДКРИЮТЬ?

Волинь-нова

ЗАКРИЮТЬ 16 ШКІЛ, А СКІЛЬКИ ВІДКРИЮТЬ?

Багато цікавого почули у четвер понад 200 представників педагогічних колективів, які зібралися на обласну галузеву конференцію...

Напередодні свята Першого дзвоника освітяни Волині вже традиційно підбивають підсумки і говорять про плани на майбутнє. Впродовж цього тижня заступник начальника обласного управління освіти та науки Людмила Плахотна двічі розповідала про успіхи та проблеми в галузі...

Кость ГАРБАРЧУК

У САДОЧКАХ НЕ ВИСТАЧАЄ БІЛЬШ ЯК 4600 МІСЦЬ

У вівторок на оперативній нараді в голови облдержадміністрації Володимира Гунчика чиновниця проінформувала про 100-відсоткову готовність усіх закладів освіти до нового навчального року. Завершується будівництво школи І–ІІІ ступенів у селі Житнівка Камінь-Каширського району, але до 1 вересня не встигнуть. Усього, за словами Людмили Плахотної, цьогоріч у 751 школі навчатиметься майже 130 тисяч учнів та працюватиме 26 тисяч педагогів, за парти сяде понад 15 тисяч першокласників.
Закриття освітніх закладів називається загадковим словом “оптимізація”, хоча ніякого оптимізму воно у батьків не викликає. Та попри те заплановано оптимізувати 16 малокомплектних шкіл (з них: 4 заклади у Локачинському районі, 3 — у Горохівському, по 2 школи у Турійському та Луцькому, по одній — у Володимир-Волинському, Ковельському, Любешівському, Любомльському та Старовижівському районах).
Непроста ситуація і з транспортним забезпеченням освітніх закладів. Усього на балансі перебуває 133 шкільні автобуси, з них 14 одиниць передано Збройним силам України. За підрахунками, для забезпечення якісного перевезення дітей та педагогів, якщо продовжиться оптимізація (а вона таки продовжиться. — Авт.), необхідно придбати ще 48 автобусів.
Як розповіла пані Людмила, мережа дошкільної освіти налічує 480 закладів, які відвідує майже 38 тисяч діток (87 відсотків). Цього року вже відкрито новий дошкільний заклад у селі Смолигів Луцького району, а з вересня розпочнуть свою роботу садок №14 у Ковелі та 10 додаткових груп на 200 місць на базі діючих закладів у різних районах.
Судячи з доповіді, що оприлюднена на сайті управління освіти, найгірша ситуація з дитячими садочками у Ківерцях, де на черзі понад 800 малюків (усього в області 4680 заяв батьків). Очевидно, місту катастрофічно не щастило з керівниками, які за безцінь продавали приміщення дошкільних закладів різним скоробагатькам і так за це й не відповіли.

ЧИ БУДУТЬ ЧИНОВНИКИ ПРОВОДИТИ УРОКИ?
Багато цікавого почули у четвер понад 200 представників педагогічних колективів, які зібралися на обласну галузеву конференцію в Інституті післядипломної освіти, від голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика. Потрібно віддати належне керівникові виконавчої влади, він не загравав і не намагався сподобатися присутнім. Більше говорив про проблеми та больові точки. Ставив залу запитання, на які не отримував відповіді. Приміром, про розбіжність шкільних оцінок випускників з результатами зовнішнього незалежного оцінювання з української мови. На його думку, вже потрібно говорити про відповідальність педагогів.
Володимир Гунчик торкнувся у виступі ще однієї болісної теми. Для чого держава в університетах готує за бюджетні кошти педагогів, які, отримавши диплом, не можуть знайти роботу і втрачають кваліфікацію? Водночас у школах працює дуже багато вчителів пенсійного віку. За словами Володимира Гунчика, при всій повазі потрібно дякувати нашим ветеранам, залишати їх кураторами, але давати дорогу молодим.
Можливо, пан голова не розуміє, що ця проблема потребує законодавчого вирішення на державному рівні. Жоден директор не наважиться звільнити вчителя-пенсіонера, бо швидше він сам втратить посаду.
Неоднозначну реакцію залу викликала ідея голови облдержадміністрації, аби уроки проводили самі чиновники. А може, спочатку посадити їх за парти? Влаштувати службовцям іспити з української мови, історії України та законодавства. А тоді вже допускати у школи. В нас уже був один керівник виконавчої влади, який у доповідях підлеглих виправляв граматичні помилки і озвучував це на оперативних нарадах.
Виступ Володимир Гунчик закінчив на мажорній ноті, зрозумівши, що сказав занадто багато різких слів, попросив вибачення і визнав: освітяни Волині — справжні професіонали, які постійно підвищують свою кваліфікацію.
Telegram Channel