Курси НБУ $ 41.77 € 48.84
У ДРЕВНЬОМУ ЛУЧЕСЬКУ СТАВИТИМУТЬ НОВІ РЕКОРДИ*

Волинь-нова

У ДРЕВНЬОМУ ЛУЧЕСЬКУ СТАВИТИМУТЬ НОВІ РЕКОРДИ*

Завдяки Фонду Ігоря Палиці минулої суботи в обласному центрі Волині короля спорту — футбол — «повінчали» з королевою — легкою атлетикою...

Завдяки Фонду Ігоря Палиці минулої суботи в обласному центрі Волині короля спорту — футбол — «повінчали» з королевою — легкою атлетикою...

Багато років поспіль луцький стадіон «Авангард» вірою і правдою служив тільки одному виду спорту — футболу та його шанувальникам. Виняткове право виступати на полі головної спортивної арени області мала лише команда вищої ліги, а нині прем’єр-ліги — «Волинь». І як не намагалися вболівальники «обвінчати» його з королевою — легкою атлетикою, це не виходило. Хоча всі розуміли, що вони мають бути нерозлучні…

Роман ФЛІШАРОВСЬКИЙ

АРЕНА ДЛЯ ЗМАГАНЬ СВІТОВОГО РІВНЯ

Те, що не вдавалося зробити багато років, було реалізовано за три місяці 2015–го, коли про реконструкцію стадіону «Авангард», його адаптацію до потреб легкоатлетів і масового оздоровлення населення заговорили на високому рівні. Ініціатором важливого проекту став Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк». Ідею підтримало Міністерство молоді та спорту України. У Луцьку підписали тристоронній Меморандум між фондом, Федераціями легкої атлетики України і Волинської області. Документ передбачав до вересня 2015 року прокладення восьми бігових доріжок із синтетичним покриттям, облаштування секторів для стрибків у висоту, довжину, потрійним, із жердиною та секторів для метань списа, молота і штовхання ядра.
За реконструкцію взялася місцева фірма «Спортелітбуд», очолювана майстром спорту зі спортивної ходьби, заслуженим тренером України Володимиром Рудюком. Всі будівельні матеріали постачала відома швейцарська фірма «Коніка». І ось минулої суботи «королева спорту» таки зустрілася з «королем» на урочистому відкритті легкоатлетичного комплексу стадіону «Авангард». На святкування прибули засновник Фонду «Новий Луцьк» Ігор Палиця, міністр молоді і спорту Ігор Жданов, його перший заступник — президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул, інші гості.
Під час прес–конференції Ігор Палиця зізнався, що мав сумніви, чи доречно займатися розбудовою інфраструктури спортивних споруд (за день перед цим у Луцьку відкрили ще й реконструйований стадіон Східноєвропейського національного університету. — Авт.), коли на Сході тривають бойові дії. Але вагання минули, зваживши на те, що країні потрібні фізично здорові, загартовані люди. Вирішив, що саме на цих спорудах молодь зможе готувати себе до серйозних випробувань, а любителі легкої атлетики старшого віку — подбати тут про своє здоров’я. Міністр молоді і спорту України Ігор Жданов подякував Фонду «Новий Луцьк», особисто його засновнику, будівельникам, які проводили реставраційні роботи, за чудову ініціативу та високу якість праці. Він підкреслив, що оновлення стадіону — вагомий внесок у розвиток інфраструктури міста. Луцькому «Авангарду» мають присвоїти ІІ категорію міжнародного класу. Таких споруд в Україні лише дві: у Києві — Національний спорткомплекс «Олімпійський» і кіровоградський стадіон «Зірка». Отже, тільки там є можливість проводити офіційні міжнародні змагання світового і європейського рівнів.
Святкування відкриття легкоатлетичного комплексу продовжилося парадом та виступами спортивних колективів, дитячих мистецьких ансамблів, відомих гуртів «ТНМК», «Антитіла», співачки Галини Конах. Тепло приймали майже 10 тисяч глядачів «Піккардійську терцію», особливо зворушливо прозвучала «Пливе кача…», яку присутні слухали стоячи, як гімн.

ВИХОВАНЦІ ЛОБАНОВСЬКОГО ПРОТИ ХЛОПЦІВ КВАРЦЯНОГО
А яке спортивне свято без футболу? Фонд спільно з тренерським штабом ФК «Волинь» вирішили запросити на відкриття комплексу зірок легендарного київського «Динамо» — вихованців Валерія Лобановського. Суперників для столичних гостей Віталій Кварцяний підібрав зі своїх хлопців, які в молоді роки грали під його керівництвом. Зокрема, у складі господарів на поле вийшли Сергій Чабан і Юрій Тимофєєв, Василь Кохановський і Ярослав Комзюк, Іван Польний і Володимир Гащин, Сергій Богунов і Володимир Дикий, Геннадій Шухман і Володимир Гапон, Олексій Хвесик і Володимир Кабанов. Побачили глядачі на полі Віталія Кварцяного і його сина Дмитра.
А яке сузір’я українських зірок їм протистояло! Чемпіони Олімпійських ігор, учасники трьох чемпіонатів світу, Європи, володарі Кубка УЄФА, Суперкубка, багаторазові чемпіони Радянського Союзу. На матч із волинянами Андрій Біба, Володимир Мунтян і Володимир Веремєєв у Луцьк привезли Леоніда Буряка, Володимира Трошкіна, Олексія Михайличенка, Володимира Безсонова, Геннадія Литовченка та інших іменитих гравців.
Героєм поєдинку, який викликав величезне захоплення у вболівальників, став голкіпер «Динамо», колишній гравець «Волині» Всеволод Романенко. Він щонайменше десять разів рятував команду у гольових ситуаціях, які раз у раз створювали волиняни. Але, як висловився на прес-конференції заслужений майстер спорту, заслужений тренер України Володимир Мунтян, майстерність, яку прищепив Валерій Лобановський, у супермаркеті не купиш. Ветерани–динамівці довели це на полі, перемігши хлопців Віталія Кварцяного з рахунком 2:1. У гостей відзначилися Віталій Косовський і Геннадій Литовченко, у волинян — Володимир Гапон.

На фото: Михайло Медвідь, Ігор Гоцул, Ігор Палиця, Олександр Товстенюк, Володимир Рудюк (зліва направо) випробовують атлетичні доріжки на стадіоні «Авангард».
Telegram Channel