Курси НБУ $ 41.77 € 48.84
РАТНІВСЬКИЙ РАЙОН МАТИМЕ СВІЙ АПАРАТ МРТ

Волинь-нова

РАТНІВСЬКИЙ РАЙОН МАТИМЕ СВІЙ АПАРАТ МРТ

Про це повідомив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик під час робочої поїздки по поліській глибинці...

Про це повідомив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик під час робочої поїздки по поліській глибинці...


Ратнівщина — один із двох районів Волині, де досі не призначено голови райдержадміністрації. Одначе, край живе повноцінним життям і назвати депресивним цей мальовничий куточок язик не повертається. Тут активно працює громада, не менш продуктивно — виконавча вертикаль районної влади під керівництвом радника голови облдержадміністрації Андрія Харламповича

Марія ГОРОБИНА



Керівник області спочатку побував у редакції районної газети «Ратнівщина», де підписав договір про співпрацю між владою та ЗМІ. Спілкуючись із журналістами, Володимир Гунчик наголосив: договір про співпрацю в медіа-сфері жодним чином не передбачає втручання у редакційну політику. Головна мета — спільно працювати задля ширшого інформування населення.
— Знаю, що на адресу влади лунає багато критики, але ми зупинятися не збираємося, — підкреслив голова облдержадміністрації. — Переконаний, що робимо правильний крок для зміцнення інформаційного простору Волині. Адже країна — у небезпеці, водночас активно впроваджуються реформи, що наближують нас до ЄС. Завдання влади й медіа — інформувати громадян про ці кроки, формувати імідж країни. Дуже хочу, аби в газетах було якомога більше позитивних матеріалів про життя громади, здобутки й звершення. Але диктувати, що і як писати, ми не будемо. Жодних циркулярів! Жодних!
У селищі Заболоття голова облдержадміністрації оглянув, як ведеться реконструкція даху приміщення Заболоттівської районної лікарні № 2. До 15 жовтня ремонт остаточно закінчать. Проінспектувавши хід робіт та оглянувши заклад, Володимир Гунчик запропонував не обмежитися лише покрівлею, а зробити ремонт приміщення, бо це вкрай потрібно. По тому представники влади та місцевого самоврядування зустрілися з колективом медичного закладу. Почули тамтешні медики й про реальну можливість утеплити приміщення. Голова облдержадміністрації наголошував на залученні для цього грантових коштів. Зокрема, програма співпраці зі Світовим банком — хороший приклад такої роботи. Зупинився також на необхідності забезпечити лікарняні заклади медичним обладнанням, зауваживши, що наступного року є шанс отримати пряму медичну субвенцію, частину якої можна використати на розвиток лікарні.
Завітав керівник області й до стаціонарного відділення для постійного проживання, де знайшли прихисток престарілі. Позаяк на календарі був Міжнародний день людей похилого віку, мешканцям відділення вручили презенти. Володимир Гунчик не обмежився лише урочистою частиною, а й оглянув приміщення терцентру, поспілкувався з керівництвом щодо проблемних питань, пообіцяв сприяти у їх вирішенні. Потім медаллю «70 років визволення України від фашистських загарбників» нагородив одного з найстаріших жителів Заболоття Миколу Свербу. Загалом 159 ветеранів Ратнівського району отримають відповідні нагороди. Із них більше 10 — жителі Заболоття.
Перебуваючи на Ратнівщині, Володимир Гунчик не міг оминути хату Героя Василя Білітюка, де мешкає мати загиблого військовослужбовця Раїса Максимівна. Родини полеглих голова облдержадміністрації відвідує постійно під час кожної робочої поїздки, аби засвідчити свою повагу людям, котрим судилося пережити важку втрату, згадати тих, хто віддав життя за Українську державу.
Що ж до будинку матері Василя Білітюка — нині тут перекривають дах. Згодом хату утеплять. Сільська рада забезпечила родину дровами на зиму.
— Так стається, що Господь забирає до себе кращих, — звернувся до Раїси Білітюк голова облдержадміністрації. — Дякую, що виховали сина справжнім чоловіком, патріотом, котрий не побоявся зі зброєю в руках захищати Україну. Тепер максимальну увагу хочемо приділити вам. Розумію, що Василя не повернеш, але треба, щоб ви відчували, що про вас дбають.
Окрім того, Володимир Петрович повідомив, що всі члени сімей загиблих неодмінно отримають статус учасників бойових дій. Після цього голова облдержадміністрації побував у селі Заброди, де його особливо вразили здобутки громади. Сільська рада, котрою вже не одне скликання керує Микола Калачук, підготувала 21 грантовий проект, з яких реалізувала 13. Як результат — на території сільської ради немає бездоріжжя, функціонують ФАПи, будинки культури тощо.
Побачивши ці напрацювання на власні очі, Володимир Гунчик запропонував провести на базі Забродівської сільської ради семінар для представників місцевого самоврядування, аби передати досвід ефективної співпраці з іноземними партнерами. Запевнив: обласна влада всіляко сприятиме ініціативам громад. Окрім того, керівник виконавчої гілки влади області, представники районної влади й місцевого самоврядування мали можливість побачити, як ратнівчани реалізовують спільно із європейцями проект відновлення меліоративної мережі. Вже виконано відповідних робіт на відстані до 15 км.
Голова облдержадміністрації також оглянув Ратнівську центральну районну лікарню, зокрема, дитяче та неврологічне відділення, провів коротку зустріч із колективом закладу.
— Мені імпонує, що ситуація в районі змінюється на краще, — підсумував Володимир Гунчик. — У лікарні зроблено багато. Знаю, що вам потрібен апарат МРТ. Чотири такі прилади ми вже встановили у волинських лікарнях. Ймовірно, ратнівська буде наступною. Працюватиму в цьому напрямку. Особливо звертаю вашу увагу на необхідність реабілітації військовослужбовців. Адже 4 тисячі хлопців уже повернулися з АТО, ще 10 тисяч служать. Маємо бути готовими допомогти їм!

На фото: Зворушлива мить: ветеран Микола Сверба отримує нагороду з рук Володимира Гунчика.
Telegram Channel