Курси НБУ $ 41.77 € 48.84
«НЕ ХОЧУ, АБИ В ЛІСАХ СТОЯЛИ ВІЙСЬКОВІ!»*

Волинь-нова

«НЕ ХОЧУ, АБИ В ЛІСАХ СТОЯЛИ ВІЙСЬКОВІ!»*

Володимир Гунчик зустрівся із представниками громад Маневиччини, на території яких відбувається незаконний видобуток бурштину...

Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик зустрівся із представниками громад Маневиччини, на території яких відбувається незаконний видобуток бурштину, а також із громадськими активістами. Тема розмови: ситуація з янтарем та напрацювання дієвого алгоритму, який би дозволив видобувати сонячне каміння на законних підставах із максимальною користю для громад та мінімальною шкодою для довкілля

Марія ГОРОБИНА


Попри те, що на зустріч прийшло чимало так званих копачів та активістів, тон в розмові задав голова облдержадміністрації. Він чітко розставив акценти, окресливши власне бачення подальшого розвитку ситуації.
— Очевидно, що повинні працювати громади, — підкреслив Володимир Гунчик. – Коли говорять про створення структур – артілей чи груп, не хочу, аби за цим стояв криміналітет. Лише громада! Вона повинна отримувати надходження до бюджету від видобутку бурштину й розвиватися: будувати дороги, школи, дитячі садочки. Берегти ліс! Рано чи пізно, янтар закінчиться, що тоді лишимо дітям та онукам?
Керівник найвищої виконавчої гілки влади краю коротко розповів про ситуацію, що склалася під час останнього пленарного засідання 36–ї сесії Волинської обласної ради, коли депутати не підтримали проект рішення, яким передбачалося створення КП «Бурштин Волині»:
— Не хочу, аби через таку позицію обласної ради ми втратили можливість узаконити ті процеси. Впевнений, що програму приймуть депутати наступного скликання. Зрозуміло, хтось хоче пригальмувати процес введення видобутку бурштину в законне русло. Але я противник того, аби у волинських лісах стояли військові з автоматами!
Тож перша пропозиція голови облдержадміністрації – саме громади повинні вийти з ідеєю створення артілей. Наступна – необхідно визначити місця видобутку й виділяти земельні ділянки, чітко прописавши в умовах подальшу рекультивацію. Залишати місячні пейзажі – злочин перед наступними поколіннями.
Окрім того, наголосив Володимир Гунчик, він готовий до діалогу та дискусії. Для цього й ініціював проведення відповідної зустрічі. Одначе шукати точки дотику влада готова із представниками громад, а не заїжджими гастролерами. Тому жителі 5–ти маневицьких сіл, де видобувають сонячний камінь, мають визначитися, хто саме буде представляти їхні інтереси та спільно з владою формуватиме механізм роботи цивілізованим способом. А керівник найвищої виконавчої гілки влади краю підкреслив: зустрічатиметься й говоритиме з людьми доти, доки ситуація не зрушить із мертвої точки.

На фото: Треба зробити все, щоб Волинь більше не «прославлялася» такими кадрами.
Telegram Channel