Курси НБУ $ 41.77 € 48.84
У КОВЕЛІ ВМІЮТЬ ЗАОЩАДЖУВАТИ РЕСУРСИ І БЕРЕГТИ ТЕПЛО*

Волинь-нова

У КОВЕЛІ ВМІЮТЬ ЗАОЩАДЖУВАТИ РЕСУРСИ І БЕРЕГТИ ТЕПЛО*

Місто залізничників першим на Волині розпочало новий опалювальний сезон. Минулого тижня міський голова Олег Кіндер (на фото) розпорядився подати тепло у дитсадки, освітянські та медичні заклади...

Місто залізничників першим на Волині розпочало новий опалювальний сезон. Минулого тижня міський голова Олег Кіндер (на фото) розпорядився подати тепло у дитсадки, освітянські та медичні заклади

Наталка ГРІНЧУК


Останніми роками в багатьох населених пунктах склалась погана традиція, коли люди ніяк не можуть дочекатися тепла в квартирах навіть після офіційного старту опалювального сезону. В Ковелі вирішили не чекати холоду. Як тільки жовтневими ранками стовпчик термометра наблизився до нуля, міський голова Олег Кіндер розпорядився спершу запустити котельні, які обігрівають дошкільні, освітянські та медичні заклади. А за день — два потому тепло прийшло у багатоквартирні будинки, на підприємства, в установи та організації, що розташовані у приміщеннях, підключених до системи центрального опалення.
Чи не поспішила міська влада, розпочавши опалювальний сезон на тиждень раніше? Адже наперед неможливо спрогнозувати, наскільки суворою буде зима. Чи вистачить ресурсів природного газу та твердого палива до настання весни?
— Подати тепло раніше, ніж зазвичай, спонукало різке зниження температури, — відповів на ці запитання міський голова Олег Кіндер. — Ми вирішили не ризикувати здоров’ям ковельчан. Бо, як правило, діти, особливо дошкільнята, які довго перебувають у холодних приміщеннях, застуджуються, хворіють. Та й дорослі почувають себе некомфортно. Звісно, якби спільно з комунальними підприємствами заздалегідь не підготувалися до опалювального сезону, то не ризикнули б розпочати його раніше.
За останні п’ять років у будівництво, реконструкцію теплових мереж та ремонт об’єктів житлово–комунальної сфери вкладено із міського бюджету більш як 28 мільйонів гривень. Так, підприємство теплових мереж «Ковельтепло» здійснило низку заходів, щоб зменшити витрати енергоносіїв. Реконструювали більш як 50 тисяч погонних метрів теплових мереж, а це 64 відсотки загальної їх протяжності. Понад 22 тисячі погонних метрів трубопроводів замінили на сучасні, попередньо ізольовані, з низьким коефіцієнтом теплопровідності, в тому числі проклали більш як 3 тисячі погонних метрів нових мереж, щоб у міжсезоння подавати гарячу воду з однієї котельні на іншу і на її підігрів скоротити витрати газу.
— Ми взялися за реконструкцію котелень, заміну старого обладнання із низьким коефіцієнтом корисної дії на нове, де цей показник більш як 90 відсотків, — пояснив директор ПТМ «Ковельтепло» Володимир Бойко. — Десять із 25 міських котелень працюють на твердому паливі. А мікрорайон «Сільмашу» обігріває збудована у 2012 році сучасна котельня з когенераційною установкою, що виробляє теплову та електричну енергію.
Як наслідок — у мережах зменшили втрати тепла на 9,5 відсотка, зекономили паливо та електроенергію. А це своєю чергою сповільнило ріст тарифів і для містян, і для інших споживачів. Приміром, за опалення одного квадратного метра ковельчани платять на 6,73 гривні менше, ніж нововолинці, а вартість гігакалорії для бюджетних закладів та інших споживачів у Ковелі дешевша на 11,35 гривні, ніж у Нововолинську, і на 16,75 гривні — ніж у Володимирі–Волинському.
Одна з головних проблем міської влади — утримання житла та прибудинкових територій, надання якісних послуг квартиронаймачам. Ремонтні житлово-комунальні підприємства №1 та №2 лагодять дахи, внутрішньобудинкові мережі каналізації, водо- та теплопостачання. Впродовж останніх п’яти років РЖКП-1 витратило на ці роботи майже 3,7 мільйона гривень. Цей колектив обслуговує 189 багатоквартирних будинків загальною площею 239,9 тисячі квадратних метрів. Про відчутний результат зусиль комунальників та ремонтників свідчить зменшення нарікань мешканців: якщо в 2011–му надійшло 278 заяв та звернень із проханням відремонтувати покрівлю, то цього року їх було лише 19.
— Житловий фонд, що знаходиться на балансі нашого підприємства, а це 191 багатоповерхівка, застарілий, — розповідає директор РЖКП-2 Федір Савонік. — Тут потрібно не тільки міняти внутрішні сантехнічні мережі, а й капітально ремонтувати ліфти. Деякі з них експлуатуються більш як чверть століття.
За п’ять років це підприємство освоїло 3,8 мільйона гривень із місцевого бюджету. Гроші пішли на утримання будинків, капітальний ремонт м’яких покрівель, впорядкування мереж водо- і теплопостачання, каналізації. Звісно, потрібно ще чимало фінансового ресурсу, щоб полікувати болячки комунальної сфери. Але порівняно з 2013-м цьогоріч утричі зменшилася кількість нарікань мешканців на діряві дахи та перебої в роботі зливових систем.
На розвиток інфраструктури міста працює підприємство «Добробут». Воно реконструювало освітлення на 26 вулицях, в парках імені Тараса Шевченка та Лесі Українки, щоб темної пори ковельчани почували себе безпечно.
— Головний пріоритет влади — забезпечити у квартирах ковельчан затишок і комфорт, постачати їм якісну питну воду, що додає гарного настрою, впевненості й оптимізму, — підсумував міський голова Олег Кіндер. — Комунальне господарство — це не тільки підприємства та служби, а й інженерні споруди і мережі, які мають задовольняти повсякденні потреби жителів. Щоб воно працювало ефективно, виконком міськради заохочує постачальників комунальних послуг економно витрачати ресурси. Заощадивши їх, упевнено входимо в опалювальний період із значним запасом природного газу та твердого палива.
Telegram Channel