Курси НБУ $ 41.77 € 48.84
Володимир ГУНЧИК:  «Я НЕ ЗВИК РОЗКИДАТИСЯ ПУСТОПОРОЖНІМИ ОБІЦЯНКАМИ»*

Волинь-нова

Володимир ГУНЧИК: «Я НЕ ЗВИК РОЗКИДАТИСЯ ПУСТОПОРОЖНІМИ ОБІЦЯНКАМИ»*

«Ще ніколи голова не приїздив у наше село...»

«Ще ніколи голова облдержадміністрації не приїздив у наше село, тим більше, щоб вирішувати головну проблему», — такими словами зустрічали Володимира Гунчика мешканці одного з найбільших населених пунктів Старовижівського району – Любохин. Крім того, керівник виконавчої гілки влади області у рамках робочої поїздки побував у Сереховичах, Синовому, Смолярах і в Старій Вижівці

Марія ГОРОБИНА


ДЛЯ НАВЧАННЯ ТРЕБА УМОВИ
Практично в кожному селі цього району бовваніє недобудований об’єкт: десь світить дірками вікон дошкільний заклад, десь – школа чи спортивний зал. І всюди люди просять одного – завершити колись розпочате, бо діти зростають та здобувають знання у насправді жахливих умовах.
Наприклад, у Сереховичах функціонує добротна школа І – ІІІ ступенів. Навчається у ній 112 учнів, працює 25 учителів. Натомість із садочком — проблема. А якщо точніше, такого закладу в селі взагалі немає. Та недарма кажуть: безвихідних ситуацій не існує. Пропозиція громади – облаштувати дитсадок у приміщенні, де колись був гуртожиток для школярів із сусідніх сіл. Нині учнів довозять шкільним автобусом, відтак будівля пустує.
— Якщо громада подає ініціативу, нам гріх її не підтримати, — підкреслив Володимир Гунчик, поспілкувавшись із мешканцями Сереховичів та педагогічним колективом закладу. – Тим більше, що проектну документацію вже виготовили. З усією відповідальністю заявляю: наступного року садочок здамо!
Щоправда, місцевому самоврядуванню та районному керівництву доведеться попрацювати: виконати певні роботи, оформити необхідні папери й подати їх, аби об’єкт можна було внести до переліку тих, які зводять за кошти державного Фонду регіонального розвитку.
Про дошкільну установу мріють і жителі Смолярів. Причому і старі, і малі, позаяк у селі – майже сотня діток дошкільного віку. Приміщення, до того ж немале, взялися зводити майже 30 років тому, але сил вистачило лише на те, аби спорудити школу. Ще одне крило, де мав би бути спортзал, — тільки «коробка». Те саме – з дошкільною установою.
Нині ж тривають роботи. Щоправда, коштів, виділених цьогоріч, вистачить, щоб завершити перший поверх садочка.
— Не здамо другого поверху, вважайте, не зробили й першого, — висловився голова облдержадміністрації. – Як пускати дітей, коли зверху – ні штукатурки, ні вікон? Нехай підрядник завершує роботи, а кошти ми знайдемо. Піднімайте проектну документацію, перераховуйте вартість за цінами 2015 року. Не можна обмежуватися лише першим поверхом, інакше знову матимемо черговий пам’ятник недобудови!
Зрозуміло, що селяни просили завершити ще й спортзал. Однак голова наголосив: не сипатиме обіцянками. Натомість закликав правильно розставити пріоритети. Нині завдання номер один – реконструювати котельню й оновити теплотраси, аби малюкам і школярам було тепло. А щоб спортзал таки був, для початку місцева влада повинна подбати про документацію. Голова облдержадміністрації готовий до подальшої розмови про реалізацію смолярівського проекту.
Освітянські проблеми – перша біда й у Любохинах. У селищі, де 265 учнів і майже 200 дошкільнят, школа та садок розташовані у стареньких та пристосованих приміщеннях. Окремі навчальні корпуси збудовані ще в 30–х роках минулого століття! Деякі – аварійні, тому будувати нову школу – питання надактуальне.
Кілька років тому роботи почалися, проте не звели навіть другого поверху. Нині недобудова «кисне» під дощами. А діти навчаються у спартанських умовах. Оглянувши старі корпуси й побувавши на будівельному майданчику, голова облдержадміністрації зауважив: любохинівську школу цілком реально внести до переліку об’єктів Фонду регіонального розвитку. Якщо проектну документацію оновлять до кінця жовтня 2015–го, у 2016–му тут закипить робота.

РЕАЛЬНО ДИВИТИСЯ НА РЕЧІ
Усюди, де бував Володимир Гунчик під час поїздки по Старовижівському району, він спілкувався з місцевим людом. Адже щоб зрозуміти, що болить мешканцям глибинки найперше, потрібно з ними говорити. Традиційно селяни акцентували на проблемах. Голова облдержадміністрації уважно їх слухав, але нічого не обіцяв. Невдовзі пояснив чому: якщо бачить механізм вирішення проблеми, то озвучує його. Якщо ні – не сипатиме порожніми обіцянками.
— Не маю звички роздавати їх направо й наліво, — наголосив Володимир Петрович. – Пам’ятаю, ще бабця казала: обдурити можна лише раз, більше тобі не повірять. Як тоді йти до людей?
А проблеми у жителів Старовижівського краю типові: вони нарікають на дороги, перевізників, котрі не завжди виконують свої обов’язки, відсутність інфраструктури. Зокрема, у Сереховичах немає аптечного пункту, а тому придбати ліки – ціла проблема. Разом із тим вихід є: якщо в сільській амбулаторії знайдеться охочий взятися за таку справу, обласна влада посприяє в переговорах із постачальниками ліків.
У ході розмов зачепили чимало інших, не менш актуальних тем. Говорили про нарахування субсидій, переваги добровільного об’єднання громад, шляхи формування бюджету й, звісно, розвиток району.
— На Волині – на 450 мільйонів незавершеного будівництва, — розповів керівник виконавчої гілки влади області. – Так не може бути. З цим потрібно щось робити! Якщо все складеться, як ми запланували, з усіх бюджетів цього року на будівництво буде спрямовано 150 мільйонів. Наступного року розраховуємо на 200.
Варто наголосити, що цьогоріч в проблемі довгобудів відбулося серйозне зрушення: днями голова облдержадміністрації підписав розпорядження, згідно з яким на перекриття даху та ремонт двох навчальних закладів у Локачинському районі виділено по 400 тис. грн. У камінь–каширському селі Житнівка невдовзі відкриють нову сучасну школу, яка зможе конкурувати з освітніми закладами обласного центру. Завершуються роботи й на будівельному майданчику дошкільної установи в Турійському районі.
Володимир Гунчик неодноразово наголошував на тому, що не варто розділяти представників різних гілок влади, позаяк завдання в усіх одне – працювати на громаду, дбати про її інтереси. Саме тому, перебуваючи на Старовижівщині, заручився підтримкою голови райдержадміністрації Анатолія Бринчука, заступника голови районної ради Василя Романюка та депутатів обласної ради Василя Пецентія та Миколи Шлапая, котрі свого часу вибороли вотум довіри саме у старовижівчан.
Для мене дуже важливо працювати на результат, а не дбати кожному про своє, — висловив міркування Володимир Гунчик. – Хочу, аби громада розуміла вагу спільних зусиль, бо лише в такий спосіб можна зробити максимум.

НЕ ЗАБУВАТИ ГЕРОЇВ
Як і під час попередніх візитів у райони, на Старовижівщині голова облдержадміністрації побував у родині загиблого бійця АТО. Справа не лише в тому, що держава взяла на себе зобов’язання подбати про належний соціальний захист осиротілих сімей. Подвиг хлопців, котрі поклали життя в боротьбі за незалежність держави, – неоціненний. І вони, як ніхто інший, варті шани.
Батьки Олександра Артемука, котрий загинув під Волновахою, мешкають у селі Синово. Ковтаючи сльози, мати Героя Надія Романівна розповідає, яким був її син: патріотом, щиро вірив, що здатен змінити світ на краще.
Дуже шкода, що Олександра не стало, — сказав Володимир Гунчик. – Розумію ваш біль, втрата дитини для батьків – найгірше, що може трапитися. Її не можуть компенсувати жодні нагороди, ордени та медалі, грошові виплати. Так склалися обставини, що в країні – війна. Зовсім недавно такого ніхто не міг уявити. Але Батьківщину потрібно захищати! Ви віддали Україні найдорожче. Дякую вам за це від усієї громади.

З ПРОБЛЕМАМИ – ДО ВЛАДИ
На завершення робочої поїздки голова облдержадміністрації провів особистий прийом громадян. Щоправда, цього разу до керівника найвищої виконавчої гілки влади області прийшло небагато людей, позаяк про проблеми Володимир Гунчик почув безпосередньо в селах.
Слід зазначити, що спрацювала й тамтешня влада, бо питань, котрі виключно в компетенції місцевих владців, практично не було. Звісно, не обійшлося без земельних моментів. Зокрема, батько учасника АТО із Ковельського району просив посприяти у виділенні ділянки, нарікав на зловживання сільського голови. Володимир Гунчик дав вказівку компетентним структурам вивчити проблему й зробити все, аби захисник отримав наділ.
Окремі мешканці Старовижівського району скаржилися на роботу органів прокуратури. Інші приїхали з Ковельщини, аби розповісти про ситуацію на одному з приватних підприємств. Порада голови облдержадміністрації – шукати правди у суді, бо держава не може втручатися в роботу бізнесу.
У рамках робочої поїздки голови ОДА у Старовижівський район коло інформаційних партнерів органів виконавчої влади розширилося. Серед районних друкованих видань, із якими співпрацює відділ інформаційної політики ОДА, — старовижівська газета «Сільські новини». Як зауважив Володимир Гунчик, підтримка медіа, особливо на рівні районів, надзвичайно важлива, адже в такий спосіб вдається оперативно інформувати волинську громаду.

На фото: Голова облдержадміністрації дізнається про проблеми жителів поліської глибинки з перших уст.
Telegram Channel