Курси НБУ $ 41.77 € 48.84
ОСІННІХ ПРИЗОВНИКІВ НЕ ВІДПРАВЛЯТИМУТЬ У ЗОНУ БОЙОВИХ ДІЙ

Волинь-нова

ОСІННІХ ПРИЗОВНИКІВ НЕ ВІДПРАВЛЯТИМУТЬ У ЗОНУ БОЙОВИХ ДІЙ

Після кількатижневої перерви на чергове засідання Ради оборони зібралося керівництво виконавчої гілки влади в області, а також правоохоронних і силових структур...

Після кількатижневої перерви на чергове засідання Ради оборони зібралося керівництво виконавчої гілки влади в області, а також правоохоронних і силових структур. Попри те, що нині не триває хвиля мобілізації, відповідний дорадчий орган працює, позаяк питання захисту країни у зв’язку з подіями на Сході надактуальне...

Марія ГОРОБИНА



Цього разу говорили про результати перевірки діяльності військкоматів, райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування під час виконання завдань 4–ї, 5–ї та 6–ї хвиль часткової мобілізації, яку здійснювали фахівці головної інспекції Міністерства оборони України. Торкнулися й інших тем: осіннього призову на строкову службу, створення та розгортання у шести районах області нових районних військкоматів тощо.
Відкрив засідання голова облдержадміністрації Володимир Гунчик, наголосивши, що вимагає від відповідних служб конкретики та реальних цифр.
— Ми доволі активно працювали під час усіх хвиль мобілізації, — підкреслив Володимир Петрович. — За зведеними результатами, виконали завдання на 80%. Зараз потрібно переформатувати роботу. Головне — звірити інформацію, наявну в комісаріатах, сільських, селищних, районних радах та райдержадміністраціях. Пропоную під час наступних засідань Ради оборони області заслухати всіх, адже відповідно до чинного законодавства цією роботою насамперед повинні займатися сільські, селищні голови та представники військкоматів. Ми повинні вимагати від них уточняти дані обліку. То — їхня персональна відповідальність.
Що ж до осіннього призову, то завдання для волинян визначене: 308 осіб повинні виконати свій громадянський обов’язок. Однак більш як 3 тисячі осіб узагалі не з’явилося для проходження військово–лікарської комісії. Найбільше — у Ковелі та Ковельському районі, обласному центрі та Луцькому районі, а також у Камінь–Каширському краї. Тоді як на Маневиччині впоралися із поставленим завданням.
Про результати перевірки фахівців головної інспекції Міноборони інформував військовий комісар облвійськкомату Роман Кулик. Він наголосив, що серед головних недоліків — належним чином не організований облік офіцерів запасу, як і точний облік військовозобов’язаних. Проблема також — відсутність елементарного досвіду у військовозобов’язаних.
Роман Кулик укотре підтвердив інформацію, що призовників не відправляють у зону бойових дій, лише — у військово–навчальні центри та військові частини. Окрім того, наголосив військовий комісар області, всі новостворені районні військові комісаріати працюють. Щоправда, в окремих ще тривають ремонтні роботи. Відтак п’ять — на завершальному етапі. Із іваничівською структурою є певні проблеми. Але до 10 листопада, згідно із вказівкою голови, всі необхідні роботи там будуть завершені.
Уперше під час засідання Ради оборони говорили про заходи територіальної оборони, проведені цьогоріч та заплановані на 2016 рік.
— Волинь першою з восьми областей самостійно провела навчальні заняття загонів оборони, — повідомив начальник відділу оперативної і територіальної оборони облвійськкомату Ігор Шепелєв. — Попередньо заплановано у наступному році провести командно–штабне навчання та навчання загонів рот охорони і загонів оборони.
У відповідь голова облдержадміністрації зауважив: у планах — організація центру підготовки керівного складу підрозділів територіальної оборони при обласному військкоматі. З–поміж ініціатив, які мають намір реалізувати наступного року, — створення матеріально–технічної бази, щоб проводити штабні навчання.
— Це не є величезні затрати, — прокоментував Володимир Гунчик. — Цьогоріч із обласного бюджету витратили на заходи оборони близько 10 мільйонів гривень. Аби створити центри і забезпечити необхідну для відповідної роботи матеріально–технічну базу, потрібна така ж сума.
Telegram Channel