Курси НБУ $ 41.58 € 46.86
ПРО ОРДЕН ДІЗНАЛАСЯ, КОЛИ НА ФЕРМІ ДОЇЛА КОРІВ

Волинь-нова

ПРО ОРДЕН ДІЗНАЛАСЯ, КОЛИ НА ФЕРМІ ДОЇЛА КОРІВ

Галина Савчук (на фото) із Ратнева Луцького району, якій вчора голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик вручив орден Княгині Ольги ІІІ ступеня, у тваринництві працює із... 7 років!..

Галина Савчук із Ратнева Луцького району, якій вчора голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик вручив орден Княгині Ольги ІІІ ступеня, у тваринництві працює із… 7 років!

Сергій НАУМУК


Нечасто у нас вшановують державними нагородами простих трудівників. Здебільшого ними прикрашають груди можновладців, які наперед про це поінформовані і готуються до урочистого моменту. 48–річна Галина Савчук, яка працює дояркою у господарстві «Рать», про нагородження орденом Княгині Ольги дізналася на фермі. Була на робочому місці, звично поралася біля корів. Зайшов керівник господарства Віктор Шумський і повідомив приємну новину.
— Він завжди любить робити сюрпризи, – зізнається Галина Іванівна. – А я не знала, що нагороджуватимуть, тому було дуже приємно.
Галина Савчук — одна з найкращих доярок господарства «Рать». Лише за десять місяців цього року вона надоїла більш як 8 тисяч кілограмів молока на корову. До кінця року буде мати понад 10 тисяч кілограмів.
На фермі вона з семи років. Свого часу її мама, Надія Гордіївна, також працювала дояркою. Тому Галині, яка допомагала змалку, вся робота не була в новинку. Коли мама вийшла на пенсію, то Галина, яка працювала у дитсадку, замінила її. Пішла на «мамину групу корів». Уже 24 роки працює дояркою. Тож знає, як досягнути високих результатів.
— На десятий день після отелу ставимо корову на роздій, — розповідає завідувачка ферми Раїса Мартинюк. — Кожного десятого дня робимо контроль продуктивності і залежно від того даємо авансом концкорми. Звісно, Галина Іванівна всі ті моменти знає і добре пильнує.
— У роботі доярки багато факторів грають роль, — зазначає керівник господарства «Рать» Віктор Шумський. — Особливо ретельно треба видоїти «останнє» молоко. Воно найжирніше і впливає на кінцевий результат. Бо зарплата доярок залежить від залікового молока.
Запитую, що найважче в роботі доярки.
— Режим! – зі сміхом замість Галини Іванівни відповідає Віктор Анатолійович.
— Уже звикла вставати близько четвертої ранку, аби встигнути на перше доїння о п’ятій, — усміхається Галина Іванівна. — Було зо два рази, коли проспала. То не знала, за що хапатися і що вдягати, аби встигнути.
Галина Іванівна завжди — одна з найкращих доярок. Щороку її нагороджують побутовою технікою. Була вона серед тих 78 трудівників «Раті», які за свою нелегку працю отримали автомобіль. Без сумніву, така оцінка праці простих трудівників варта поваги. Віктор Шумський визнає, що саме робота доярки — одна з найважчих у сільському господарстві. Адже щодня вранішнє доїння починається о 5 годині, а останнє закінчується близько 22-ї. І вихідних та свят у тваринників немає. То невже люди, які так працюють, варті ордена менше, ніж бізнесмени, депутати чи прокурори?

На фото: В ошатному одязі на робочому місці Галина Іванівна була тільки для знімка.
Фото Сергія НАУМУКА.
Telegram Channel